تکنیک های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه

در این مطلب از سایت آرش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران سعی داریم به بررسی تکنیک های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه بپردازیم. درباره کسب و کار بدون سرمایه چه می دانید؟ آیا با تکنیک های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه آشنایی دارید ؟ چگونه یک کسب و کار بدون سرمایه اولیه راه اندازی کنیم ؟ در این مطلب به سوالات ذهنی شما به طور کامل پاسخ خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر در این مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به 6 دقیقه زمان نیاز دارد.

این یک شعار نیست!!!

اجازه دهید مبحث تکنیک های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه را با یک جمله شروع کنم: راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه هم امکان پذیر است. این یک شعار نیست. مگر شرکت های بزرگ با سرمایه های کلان شروع به کار کردند؟ موسس شرکت دل، ابتدا یک ظرف شو بود که از طریق ظرف شویی پس انداز می کرد. ماجرای اپل را هم که همه می دانند. شرکت بزرگ نایک چطور؟ با سرمایه کلان شروع به کار کرد؟ نه اینگونه نیست.

کسب و کار بدون سرمایه
کسب و کار بدون سرمایه

حتما بخوانید : موفقیت در کسب و کار و اصول آن

قدم صفر در راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه

صحبت کردن از کسب و کار برای من کار ساده ای است. منی که صفر تا صد یک راه را طی کردم و شکست ها و پیروزی های مختلف را تجربه کردم… وقتی به عقب نگاه می کنم، اصلی ترین دلیل موفقیتم را انگیزه و خود باوری می دانم. باید خودتان را باور داشته باشید، باور داشته باشید که می توانید به موفقیت های بزرگ برسید. به ایده خود و کسب و کار خود ایمان داشته باشید تا بقیه هم به شما ایمان داشته باشند. اصلا نگران پول نباشید. پول تنها سرعت دهنده کار شماست، بیایید تکنیک های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه را در چند بخش تقسیم کنیم تا درک آنها بهتر شود.

کسب و کار بدون سرمایه
کسب و کار بدون سرمایه

حتما بخوانید : عوامل موفقیت در کسب وکار

مرحله اول : ایده خود را پرورش دهید

قطعا این مرحله مهمی است، مرحله ای که شما ایده را رشد می دهید. خوب فکر کنید و ببینید قرار است چه کسب و کاری را انجام دهید. قرار است کدام نیاز مردم را رفع کنید؟ اصلا قرار است چه مشکلی را حل کنید؟ آیا این مشکل قبلا حل شده است؟ شما چه کار متفاوتی می خواهید ارائه دهید. پاسخ به این پرسش ها مهم است، لازم است تحقیق کنید.

مهم نیست چه کسب و کاری می خواهید راه اندازی کنید، یک خواربار فروشی و یا یک شرکت کامپیوتری؟ یک فروشگاه و یا یک تعمیرگاه؟ شرکت طراحی سایت یا شرکت حقوقی؟ مهم این است که برنامه راه را تنظیم کنید و به پرسش هایی که مطرح شد جواب دهید. دوستان عزیز من، نیاز جامعه را درک کنید، باور کنید با درک نیاز جامعه اطراف خود، می توانید موفقیت های زیادی کسب کنید.

مرحله دوم : شکست خوردن را یاد بگیرید

بله درست است، انتظار پیروزی در دقایق اول را نداشته باشید. هنگامی که کسب و کار خود را در ذهن خودم پرورش می دادم، هفته ای 30 هزار تومان درآمد داشتم. این شوخی نیست. اما به مرور، ایده ای که می خواستم عملی کنم را پرورش دادم و در قدم های اول شکست های پی در پی همراهم بود. طوری بود که نان شب هم برای خوردن نداشتم، ولی همواره به ایده و توان خودم خوش بین بودم. دوستان، شکست چاشنی پیروزی است. مارک زاکر برگ، ادیسون، هنری فورد و … همه تلاش کردند و در قدم های اول شکست خوردند.

کسب و کار بدون سرمایه
کسب و کار بدون سرمایه

حتما بخوانید : هوش تجاری چیست؟؟

انتظار دور و دراز نداشته باشید

یکی از تکنیک های راه اندازی کسب و کار همین است. اگر انتظارات زیادی داشته باشید مجبورید برای شروع کار، خرج کنید و کار را سرعت بدهید. درست است که داشتن فکر عالی خوب است، اما این فکرهای عالی برای ایجاد مقصد ذهنی شماست. من وقتی کسب و کار خود را شروع کردم، انتظار درآمد زایی تا یک سال اول نداشتم. ولی درآمدی که در ماه ششم بدست آوردم دور از انتظار بود. تلاش کنید. تا بتوانید به سود آوری برسید. هیچ کس یک شبه، کسب و کار موفق و بزرگ تاسیس نکرده است.

در آخر باید بگویم یکی از تکنیک های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه برداشتن لقمه های مناسب است. برای شروع یک کسب و کار عجله نکنید که به بهره وری برسید، برای رسیدن به نتیجه ایده عال هم عجله نکنید. با برنامه و شمرده قدم بگذارید.

کسب و کاری را شروع کنید که خودتان بلد هستید

وقتی کار و حرفه ای را خوب و کامل بلد هستید، نیازی به هزینه های اضافی نخواهید داشت. تلاش کنید همه کارها را خودتان انجام دهید. به جای پول، آنچه که شما لازم خواهید داشت دانستن نحوه جذب و بازاریابی است. فن و تخصص خودتان را به مشتریان می توانید بفروشید…. نویسنده خوبی هستید؟ برنامه نویس هستید؟ مترجمی می دانید؟ مشاور هستید؟ از املاک و یا خودرو سردر می آورید؟ خب با یک بازاریابی مناسب می توانید تخصص خود را به فروش بگذارید. باور کنید اشخاص زیادی هستند که به تخصص شما نیاز دارند. و در آخر از ظرفیت فضای مجازی و سایت ها برای کسب و کار خودتان غافل نشوید. امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

کسب و کار بدون سرمایه
کسب و کار بدون سرمایه

حتما بخوانید :پرورش بوقلمون تخمگذار

شما برای ما از کسب و کار بدون سرمایه بنویسید

در این مطلب از سایت آرش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران به سوالات ذهنی شما درباره کسب و کار بدون سرمایه پاسخ داده شد. اگر تجربه ای در این زمینه دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید. شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، دیدگاه ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید تمامی سوالات خود را برای ما به اشتراک بگذارید. پشتیبانان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخ تمامی سوالاتتان اقدام خواهند کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments