از کجا شروع کنم [ + فایل صوتی آموزشی ]

برای ایجاد یک تغییر بزرگ در زندگی از کجا شروع کنم ؟

سوالی که هیچ انسانی در این عالم، در هر سن و یا در هر شرایط اجتماعی که باشه، امکان نداره تا امروز بارها و بارها از خودش نپرسیده باشه. سوالی که بارها و بارها در گذشته من از خودم پرسیدم و امروز انسان های زیادی از من میپرسن. اصلی ترین دلیلی که انسان با چنین سوالات خنده داری روبرو میشه اینه که هنوز به اصل خودش پی نبرده ، همچنان گمان میکنه که باید به تقلید از دیگران در مسیر هایی پا بذاره که در اون حوزه خاص، ( مثلا کسب و کار ) به موفقیت برسه.

و یا اکثر انسان ها به این نتیجه رسیده اند که برای بدست آوردن یک چیزی،یک کسی و یا یک موقعیت اجتماعی باید کارهایی انجام بدهند،مثلا برای لاغر شدن باید ورزش بکنن، برای پولدار شدن باید ایده جدید پیدا کنن و …

در این مطلب سعی کردم موضوع متفاوتی بپردازم که تا امروز کمتر مدرسی بهش توجه داشته و معمولا همه بدنبال تکنیک های جدید موفقیت و ایجاد انگیزه هستند، در این مطلب تمام گفته ها برگرفته از تجربه شخصی بنده و با توجه بسیار زیاد به کتاب مقدس قرآن و مثنوی معنوی حضرت مولاناست، پس اگر شما هم بدنبال تکنیک های روز موفقیت هستید و علاقه ای به خواندن چنین محتوایی ندارید،از همین بخش براتون آرزوی بهترین هارو دارم.

تمام این قدم های اشتباه به اولین پاراگراف این مطلب که نوشته شد برمیگرده، انسان بدلیل اینکه به اصل خودش پی نبرده سالها های سال در پی پیدا کردن پاسخ سوالاتی این چنینی در جستجو و دویدن به سمت خواسته ها به زندگی پایان میده و در نهایت بعد از مرگ به سمت اصل خودش برمیگرده. دوستان عزیزم قبل از اینکه به موضوع اصلی بپردازیم باید خدمت شما عرض کنم، هیچ وقت برای لاغر شدن نمی تونید با یک کاری کردن به نتیجه دلخواه برسید ، که اگر چنین بود امروز تعداد انسان هایی که به خواسته هاشون رسیده بودن بسیار بیشتر از انسان هایی بود که نرسیدن، شما برای لاغر شدن قبل از هر اقدام جدیدی باید به کارهایی که تا امروز میکردین پایان بدید!

برای موفقیت چه کارهایی باید انجام نداد ؟!

مگه کم هستند انسان هایی که روزانه بین 8 تا 16 ساعت به دنبال کارهای جدید میدوند، مگه کم هستند انسان هایی که بارها تصمیم گرفتن ورزش کنن و لاغر بشن؟  برای اینکه در محیط گرد و خاک بخوابه فقط کافیه ما دیگه گرد خاک نکنیم. پس برای لاغر شدن قبل از اینکه به فکر ورزش کردن بیوفتیم که مغز ما بسیار طول میکشه تحت فشار بودن رو بپذیره ، فقط کافیه از مواردی که باعث چاق شدن ما شدن پرهیز کنیم، مثل نخوردن مواد غذایی چاق کننده ( برنج،نشاسته، نوشابه و تمام مواد قندی صنعتی )

به قول خداوند در سوره آل‏ عمران آیه 76   فَإِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُتَّقینَ : بى‏ تردید خداوند، پرهیزگاران را دوست دارد.

در قرآن شاهدیم بارها و بارها خداوند برای رسیدن انسان به خواسته ها و اهداف، توصیه به پرهیز کرده و قبل از اینکه دستور به انجام اموری جدید صادر کنه، خواسته که ما پرهیز کنیم از آنچه که به ما آسیب میرسونه چه در سلامتی چه در تجارت و در نهایت تمام ابعاد زندگیف موضوع پرهیز از مهم ترین ها بشمار میره. بزرگان ما مثل جناب مولانا هم بسیار در غزل های مختلف سعی کرده موضوع پرهیز رو برای ما پرمعنی نشون بده و توجه انسان هارو به سمت احتما و یا همون پرهیز جلب کنه.

احتما ( پرهیز )  اصل دوا آمد یقین – احتما کن قوت جان را ببین

و اما برای موفقیت در کسب و کار  کافیه شما هر آنچه دیگران تا امروز انجام دادن رو انجام ندید، و آنچه انجام نمیدن رو انجام بدین . در غیر این صورت نباید با رفتن به مسیر تکراری عموم مردم منتظر نتایج متفاوت باشیم. معمولا مردم چه کارهایی انجام میدن ؟
عموم مردم برای پولدار شدن فکر میکنن باید ساعت ها کار فیزیکی انجام بدن
عموم مردم برای موفقیت به دنبال شغل های پر درآمد میگردند
عموم مردم حتی برای انجام مراسمات شخصیشون دنبال تقلید از دیگران هستند
عموم مردم همچنان خانوادشون، دولت و کشورشون رو عامل مهم و تاثیر گذار در آینده خودشون میدونن

 افراد موفق و تاثیرگذار چه دیدگاهی دارند که به موفقیت رسیدن ؟

افراد موفق و تاثیرگذار هیچ وقت خودشون رو عامل موفقیت نمیدونن و همیشه اعتبار دستاوردها رو دو دستی تقدیم الله میکنن

افراد موفق و تاثیرگذار مسئولیت صددرصدی زندگی رو پذیرفتن و همیشه در حال ساختن باورهای قدرتمند هستند

افراد موفق و تاثیرگذار خداوند رو به عنوان تنها قدرت جهان پذیرفتن و همیشه در اندیشه عظمت و توانایی او بسر میبرند

افراد موفق و تاثیرگذار نگاهی توحیدی به تمام امور روزمره خودشون و کل جهان هستی دارند 

افراد موفق و تاثیرگذار هیچ چیز جز او نمی بینند و هیچ شریکی برای خداوند قرار نمیدند

در نهایت ما از کجا شروع کنیم ؟

ما از خودمون و اصل خودمون برای رسیدن به آن چیزی که دوست داریم باید شروع کنیم ، در غیر این صورت هیچ نتیجه پایداری بدست نمیاریم. اگر کسی به شما گفت که میشه بدون خداوند به نتیجه دلخواه رسید، این حرف دروغی بیش نیست. اصلا مهم نیست شما چقدر برای رسیدن به خواسته هاتون تلاش میکنید، اصلا مهم نیست چقدر مهارت بدست میارید، اصلا مهم نیست چند ساعت کار میکنید، اگه قدم به راهی بذارید که اول و آخرش حضور خالق نباشه، شما همیشه دارای خلا ای پر نشدنی هستین  . شما هیچ وقت یک زندگی رویایی سرشار از آرامش و امنیت و شادی رو تجربه نمیکنید.

با سرعت هرچه بیشتر فرار کنید از مدرس نماهایی که همیشه شمارو به سمت تکنیک های جدید و علم مدیریت و … کشوندن، اگر ما قوانین غیر قابل تغییر خداوند رو درک نکنیم، اگر ما دلیل اصلی فرود اومدن به این عالم رو پیدا نکنیم ، سالهای سال در حال کار و فعالیت برای ساختن آینده ای بهتر سپری میشه و هیچ وقت اون آینده بهتر نمیاد.

دوستان عزیزم ، با تجربه 15 ساله این قسمت از مطلب رو برای شما عزیزان دوست داشتنی که احتمالا در سنین 18 تا 35 سال بسر می برید نوشتم. بنده آرش کرمانی به عنوان مدرس و مشاور هزاران متقاضی و با سابقه بسیار زیاد در مدیریت بیزینس های موفق مختلف، دو عامل بسیار مهم موفقیت و شکست همه انسان ها رو کشف کردم و بصورت یک فایل صوتی کوتاه تقدیم شما میکنم.

میزان توجه شما به این فایل، آینده و سرنوشت شمارو بصورت تضمینی رقم خواهد زد، پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدام فیزیکی و یا یادگیری مهارت جدید،به گفته های این فایل توجه کنید.

 

فایل صوتی (اصلی ترین دلایل موفقیت و شکست )

نکته: تمام مواردی که در این گونه فایل ها گفته میشود، نظرات و تجربیات شخصی برگرفته از کتاب مقدس قرآن و مثنوی و معنوی است، و به هیچ عنوان مدرس اسراری ندارد که همه باید اینچنین فکر بکنند ، شما عزیزان میتوانید اگر منطق خودتان این مدل زندگی و این مدل حرف ها را پذیرفت ، در زندگی و کسب و کار خودتان عملیاتی بکنید. در غیر اینصورت هرکسی هرطور دوست داشت و کاملا آزادانه میتواند به زندگی خود ادامه دهد. که البته هر کسی هم نتایج خودش را زندگی خواهد کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

3 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments