فهرست
تمـاس

قیمت تخم بلدرچین خوراکی و نطفه دار

موسسه آرش کرمانی سال هاست که در زمینه راه اندازی و احداث سالن های استاندارد پرورش بلدرچین فعالیت میکند و به واسطه مشاوره های تخصصی و نظارت بر عملکرد این سالن ها، مرغوب ترین و با کیفیت ترین تخم های بلدرچین را تولید کرده و با استاندارد های روز دنیا به بازار عرضه میکند

مزایای خرید تخم بلدرچین از هلدینگ آرش کرمانی

بهترین قیمت بازار

هلدینگ آرش کرمانی به واسطه داشتن سالن های استاندارد و با راندمان بالا، توان تزریق تخم بلدرچین در تعداد بسیار بالا (۱۰۰ هزار پک روزانه) به بازار را دارد، لذا به واسطه پایین بودن هزینه ها و تولید بالا میتواند بهترین قیمت را البته با توجه به کیفیت عرضه نماید.

بالاترین کیفیت

کیفیت اولین اولویت ماست، هلدینگ آرش کرمانی با داشتن دستگاه های سورتینگ حرفه ای، تمام تخم بلدرچین های تولیدی را از نظر سایزی یکپارچه سازی کرده و تخم های کوچک و آسیب دیده را به هیچ عنوان بسته بندی نمیکند.

دارای کد بهداشتی و سیب سلامت

واحد بسته بندی تخم بلدرچین هلدینگ آرش کرمانی توانسته است بالاترین استانداردهای بهداشتی را کسب نماید و دارای کد بهداشتی و سیب سلامت میباشد.

بسته بندی زیبا

بسته بندی یکی از مهمترین مسائل بازاریابی و فروش میباشد به گونه ای که یک بسته بندی زیبا و اصولی میتواند تا ۵۰ درصد فروش یک محصول را افزایش دهد، هلدینگ آرش کرمانی با تحقیق فراوان و استخدام متخصص ترین افراد در این حوزه، محصولات تولیدی خود را در بسته بندی ها بسیار حرفه ای به بازار عرضه مینماید تا فروشگاه ها و بنک داران محترم سهولت در فروش تخم بلدرچین را تجربه نمایند.

پخش مویرگی حرفه ای

هلدینگ آرش کرمانی با داشتن ماشین های پخش اختصاصی و قدرت پخش مویرگی بسیار بالا، مشکل تامین روزانه تخم بلدرچین برای فروشگاه ها، بنک داران و… را حل نموده و توان تامین روزانه برای تمام واحد ها را دارد.

برند معتبر و شناخته شده

برند یکی از اساسی ترین موضوعات در زمینه افزایش فروش و اعتبار است، عرضه برند های با کیفیت در فروشگاه شما میتواند مشتریان شما را چندین برابر کند. هلدینگ ارش کرمانی با عرضه تخم بلدرچین در قالب معتبر ترین و شناخته شده ترین برند، به افزایش اعتبار شما نزد مشتریان نیز کمک میکند.

تخم بلدرچین و خاصیت‌های شگفت‌انگیزش

بلدرچین پرنده‌ای با جثه متوسط بوده که در راسته ماکیان‌سانان قرار گرفته‌ است. تخم این پرنده با داشتن ظاهری جالب، یکی از غذاهای مغذی و خوشمزه است. یکی از مهم‌ترین خاصیت‌های شگفت انگیز تخم بلدرچین، تنظیم‌کردن سطح کلسترول بدن است. درون تخم بلدرچین مقدار زیادی اسیدهای چرب مفیدی وجود دارد که به سلامت قلب کمک می‌کنند.

همچنین دارای مقدار زیادی پروتئین است که به اجزای تشکیل‌دهنده استخوان‌ها و بافت‌ها کمک می‌کند و باعث رشد بهترشان می‌شود. دیگر ویژگی تخم بلدرچین داشتن مقادیر زیادی از ویتامین A و C است؛ از همین‌رو مصرف آن از بروز بیماری‌های مزمن مانند سرطان جلوگیری می‌کند. در این متن قصد داریم در مورد خرید تخم بلدرچین صحبت کنیم و اطلاعاتی نسبت به قیمت و شرایط خرید را برای شما بیان کنیم.

چه عواملی بر قیمت تخم بلدرچین تأثیر می‌گذارد

اگر اهل گردش در فضای مجازی باشید، شاید خبر تخم بلدرچین گران‌تر از مرغ شد را شنیده باشید. حال علت این افزایش قیمت چیست و چه عواملی بر قیمت تخم بلدرچین تأثیر می‌گذارند؟ همانطور که بیان کردیم خاصیت‌های زیادی که این محصول برای سلامتی دارد، باعث شده تا تقاضا برای خرید این کالا بیشتر شود و همین امر موجب شده تا قیمت تخم بلدرچین بیشتر از قیمت تخم مرغ شود. در ادامه قصد داریم 4 عامل تأثیر گذار بر قیمت تخم بلدرچین را بیان کنیم.

توزیع نامناسب نهاد‌ه از جمله علل افزایش قیمت

اولین عامل تأثیرگذار بر قیمت را می‌توان توزیع نامناسب نهاده دامی بیان کرد. در سال 98 نهاد‌ه‌های دامی ذرت و سویا را با قیمت پایین‌تر دولتی می‌فروختند، اما با گران شدن این مواد غذایی موجب شد تا نهاده‌ها با قیمت‌های بیشتری این مواد را به تولید گنندگان بفروشند. اما مدت زیادی نگذشت که قیمت ذرت 20 درصد و قیمت سویا نیز 48 درصد افزایش یافت.

همین دلیل باعث شد تا قیمت تخم بلدرچین نیز 75 درصد افزایش داشته باشد. در طی دوسال اخیر میزان قیمت این محصول 175 درصد افزایش داشته است که می‌توان به تورم تولید پی‌برد. چرا که 70 درصد از هزینه‌های دام‌داری مربوط به خوراک دام‌ها است که همین امر موجب تأثیرگذاری بر قیمت محصولاتشان شده است.

خرید تخم بلدرچین

افزایش هزینه‌های بسته‌بندی

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت خرید تخم بلدرچین، افزایش هزینه‌های بسته‌بندی این محصول است. ظرف بسته‌بندی تخم بلدرچین از پلی اتیلن تِرفتالات «Polyethylene terephthalate» یا به اختصار پت تولید می‌شود. این ظروف مقاومت بالا اما در عین حال وزن پایینی دارند. با توجه به مواد و شرایط ساخت این ظروف باعث شده تا هزینه‌های بسته‌بندی نیز نسبت به قبل بیشتر شود.

مسئله دیگر شرایط بهداشتی بسته‌بندی تخم بلدرچین است. بسته‌بندی تخم بلدرچین‌ها به کمک دستگاه‌های اتوماتیک صورت می‌گیرد و همچنین شکستگی‌ها نیز بررسی می‌شود. از همین‌رو با افزایش هزینه دستگاه‌های بسته‌بندی، قیمت محصول نیز تا حدی افزایش داشته است.

شرایط بسته‌بندی تخم بلدرچین

مهم‌ترین شرط در بسته‌بندی تخم بلدرچین داشتن مجوز است. برای اینکه تولید کننده بتواند تخم بلدرچین را به فروش برساند باید مجوز داشته باشد. یک بسته‌بندی درست باید این توانایی را داشته باشد تا میزان درجه حرارت و رطوبت تخم بلدرچین را به خوبی کنترل کند تا در مدت زمان معین تازه باشند. بسته‌بندی مناسب باید مانع هرگونه تغییر در طعم تخم بلدرچین شود. از این رو این شرایط خاص ممکن است باعث تأثیر در قیمت تخم بلدرچین ‌شود.

بنگاه‌های پرورش‌دهنده

شاید بتوان گفت آخرین عامل تأثیرگذار در قیمت تخم بلدرچین بنگا‌ه‌های پرورش دهنده باشد. به دلیل مشکلات مالی، نداشتن توانایی برای تهیه مواد اولیه و افزایش بیماری‌ها اغلب بنگاه‌های پرورش‌دهنده تخم بلدرچین تعطیل شده‌اند. به این دلیل که حمایت بسیار کمی از سوی دولت دریافت می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا میزان تولید این محصول کاهش پیدا کرده و در بازار کمیاب شود. با توجه به شیوع بیماری کرونا تقاضا برای خرید تخم بلدرچین بسیار شده است، اما به دلیل تعطیل شدن بنگاه‌های پروش دهنده عرضه این محصول پایین آمده است.

خرید تخم بلدرچین از کدام مکان‌ها توصیه می‌شود

همانطور که فهمیدید ارزش غذایی تخم بلدرچین بسیار بالا است؛ اما در صورتی که در شرایط مناسب تولید و نگهداری نشوند، ممکن است به مصرف‌کننده آسیب برسانند. اغلب در فصول بهار و تابستان مصرف‌کنندگان تخم بلدرچین از کیفیت محصول راضی نیستند. اما دلیل این کاهش کیفیت چیست؟ در ادامه قصد داریم تا نحوه خرید این محصول را از مکان‌های استاندارد و بهداشتی بیان کنیم.

عرضه تخم بلدرچین بدون رعایت مسائل بهداشتی

شاید بلدرچین نسبت به پرنده‌های دیگر مقاومت بیشتری داشته باشد، اما اگر محصول تولیدی از آن‌ها در شرایط مناسب و بهداشتی قرار نگیرد ممکن است که به سرعت خراب شود و مشکلاتی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد کند. عرضه تخم بلدرچین بدون رعایت کردن مسائل بهداشتی، توسط مراکز غیر مجاز صورت گرفته می‌شود که معمولا در فصول بهار و تابستان دیده می‌شوند. به این دلیل که شرایط پرورش بلدرچین در فصل بهار و تابستان بهتر است، از همین‌رو مراکز پرورشی کوچک فعال می‌شوند و شروع به تولید تخم نطفه‌دار برای تولید جوجه می‌کنند.

مراکز غیر بهداشتی و برخورد از سوی ادارات بهداشتی

همانطور که گفتیم، این مراکز غیر استاندارد بدون توجه به مسائل بهداشتی معمولا تخم‌های نطفه‌دار را که برای جوجه‌کشی استفاده می‌شوند، بسته‌بندی کرده و به قیمت پایین‌تر به بازار عرضه می‌کنند. نطفه این تخم‌ها زمانی که در دمای اتاق قرار بگیرند شروع به رشد می‌کنند و در تخم بلدرچین لکه‌های خونی ایجاد می‌شود. بعد از چند روز این لخته‌های خون باعث خراب شدن کامل تخم می‌شوند و ممکن است به مصرف‌کننده آسیب برساند.

خوشبختانه ادارات بهداشتی و دامپزشکی بر بسیاری از این مراکز نظارت‌های کافی را دارند و چناچه مشکلی در روند تولید ایجاد شود، شدیدا برخورد صورت می‌گیرد. اما مراکزی نیز هستند که بدون گرفتن مجوز از دامپزشکی، شروع به تولید محصول و عرضه آن‌ها می‌کنند.

قیمت تخم بلدرچین

نکات مهم قبل از خرید و نگهداری تخم بلدرچین

اگر مصرف کننده تخم بلدرچین هستید یا در آینده قصد دارید تا به برنامه غذایی خود اضافه کنید، باید قبل از خرید به نکاتی که گفته می‌شود توجه کنید. از مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه داشته باشید، تاریخ تولید و انقضا و همچنین داشتن مجوز از سازمان دامپزشکی است. اگر قصد خریداری تخم بلدرچین در فصل بهار و تابستان را دارید، بهتر است محصول را درون یخچال نگهداری کنید تا فاسد نشود. همچنین از خرید محصولاتی که در بیرون از یخچال نگهداری می‌شوند خودداری کنید.

علاوه بر نگهداری صحیح تخم بلدرچین باید به مدت زمان مصرف آن هم دقت کنید. بهترین زمان مصرف این محصول حداکثر تا یک ماه بعد از تولید است؛ اما در حال حاضر تولیدکنندگانی هستند که توانسته‌اند زمان مصرف این محصول را تا دو ماه افزایش دهند.

عوامل تأثیرگذار بر کیفیت تخم بلدرچین

قبل از خرید تخم بلدرچین بهتر است عوامل تأثیرگذار بر کیفیت این محصول را بشناسید تا خرید خوبی را تجربه کنید. از همین‌رو در ادامه 5 عامل تأثیر گذار را بیان خواهیم کرد.

 تأثیر آب بر تخم بلدرچین
تأثیر جیره غذایی بر تخم بلدرچین
تأثیر نور
تأثیر هوای سالن و قفس

تأثیر آب بر تخم بلدرچین

برای اینکه کیفیت تخم‌گذاری بلدرچین به بهترین شرط ممکن شکل گیرد، باید آب به صورت دائمی در دسترس پرنده‌ها قرار بگیرد. درجه حرارت آب باید بین 20 الی 25 درجه باشد و یک قطعی کوچک آب باعث از بین رفتن بلدرچین‌ها می‌شود.

تأثیر جیره غذایی بر تخم بلدرچین

جیره غذایی مهم‌ترین عامل بر کیفیت تخم بلدرچین می‌باشد. دان بلدرچین باید با فرمولاسیون مناسب تولید و در اندازه مناسب آسیاب یا پلیت شود. یک بلدرچینی که تخم می‌گذارد روزانه تقریبا 30 گرم دان مصرف می‌کند و اگر مصرف دان بالا رود، موجب چاق شدن آن‌ها شده و همچنین بیماری پرولاپس می‌گیرند؛ به همین دلیل بلدرچین‌ها تلف می‌شوند.

تأثیر نور

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر تخم بلدرچین‌ها نور کافی است. یک بلدرچین قبل از تخم‌گذاری باید یک برنامه صحیح نوری داشته باشد. به همین دلیل در هفته‌های اولیه میزان نور بیشتری را دریافت می‌کنند. به طور میانگین روزانه 16 الی 18 ساعت بلدرچین‌ها برای بهترین شرایط تخم‌گذاری نیازمند نور می‌باشند.

تأثیر هوای سالن و قفس

آخرین عامل تأثیرگذار بر کیفیت تخم بلدرچین، هوای سالن و قفس نگهداری پرنده می‌باشد. تهویه مناسب و رساندن اکسیژن کافی باعث می‌شود تا بلدرچین‌ها کمتر دچار بیماری‌های تنفسی شده و از آسیب‌های احتمالی نیز جلوگیری شود. دمای مناسب سالن نیز باید بین 20 تا 25 درجه باشد.

اگر قفس بلدرچین استانداردهای کافی را نداشته باشد باعث صدمه زدن به تخم بلدرچین‌ها می‌شود. همچنین طراحی صحیح فاصله طبقات از یکدیگر نیز در هوادهی این پرندگان تأثیر گذار است.

تخم بلدرچین

سخن پایانی

همانطور که تا این بخش از متن همراه ما بودید، در مورد خرید تخم بلدرچین و شرایطی که باید پس از خرید برای نگهداری محصول انجام دهید را برای شما بیان کردیم. باتوجه به شیوع بیماری کرونا، مصرف این محصول نیز افزایش یافت؛ چرا که دارای مقادیری از ویتامین A و C است و مصرف آن از بروز بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌کند.

از همین رو در خواست برای خرید تخم بلدرچین افزایش یافت و این محصول در بازار کمیاب شد. از مهم‌ترین دلایل این اتفاق می‌توان به توزیع نامناسب نهاده اشاره کرد.
اگر قصد دارید تخم بلدرچین را به برنامه غذایی خود اضافه کنید بهتر است محصول را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید تا بهترین تجربه را از خرید کسب کنید. پس از خریداری محصول، باید آن را در یخچال نگهداری کنید و بهتر است تا یک ماه پس از تولید آن را مصرف کنید.

سبد خرید0
سبد خرید خالی است
0

راهنمای استفاده از دوره ها

برای مشاهده دوره کافیست از قسمت دوره های خریداری شده وارد صفحه دوره شوید، سپس به قسمت سرفصل های دوره که پایین توضیحات قرار گرفته مراجعه نمایید.

با کلیک کردن روی هر سرفصل میتوانید قسمت های مربوطه را مشاهده نمایید.