بازار فروش تخم مرغ محلی

تخم مرغ محلی به نسبت تخم مرغ های ماشینی کیفیت بالاتری دارند. تحقیقات نشان می دهد تخم مرغ های محلی با توجه به نوع تغذیه مرغ ها در روستاها از فواید بیشتری به نسبت سایر تخم مرغ ها دارد. از این رو خانواده های ایرانی سعی می کنند تخم مرغ محلی را جایگزین تخم مرغ صنعتی کنند. با توجه به استقبال مردم فروش این تخم مرغ یکی از فعالیت های پرسود به شمار می رود. فروش تخم مرغ های محلی یکی از فعالیت هایی است که در چند ساله اخیر و در راستای راه اندازی کسب و کارهای خانگی رونق یافته و امروزه افراد زیادی در زمینه فروش تخم مرغ محلی فعالیت دارند. برای اطلاعات بیشتر درباره بازار فروش تخم مرغ محلی با سایت آرش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران همراه باشید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

بازار فروش تخم مرغ محلی چگونه است؟

یکی از سوالاتی که همواره تولید کنندگان دارند این است که بازار فروش تخم مرغ محلی چگونه است؟ تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توان آن را در سبد غذایی خانواده قرار داد. تخم مرغ سرشار از ویتامین ها و پروتئین های مفیدی است که می توانند بخش عظیمی از نیازهای عمومی یک بدن را تامین کنند. به همین دلیل جامعه پزشکی توصیه دارد که افراد سالم هفته ای حداقل شش تخم مرغ را مصرف کنند. تخم مرغ محلی برخلاف نوع صنعتی خود، دارای بازار فروش مشخصی نیست و قیمت گذاری ثابتی برای آن وجود ندارد. تقریبا تخم مرغ بومی در ایران فاقد اتحادیه های حمایتی است. اما در پاسخ به اینکه بازار فروش آن چگونه است؟ باید گفت بازار این محصول تا حدود زیادی شبیه به بازار فروش تخم مرغ صنعتی است.

برای آشنایی با پرورش بلدرچین گوشتی کلیک کنید.

برای مثال در فصل گرم سال میزان فروش آن کمتر و در فصول سرد سال نیز میزان فروش آن بیشتر است. دلیل این اتفاق تنوع غذایی بیشتر در فصل تابستان است. در واقع یکی از مشکلات اصلی تولیدکنندگان، فروش محصول تولیدی با دغدغه کم در تمام ایام سال است و متاسفانه برای اینکار گاها موانع متعددی در سر راه تولیدکنندگان قرار دارد.

تخم مرغ محلی
تخم مرغ محلی

حتما بخوانید : بررسی تخصصی خواص تخم مرغ

انواع تخم مرغ

تخم مرغ های موجود در بازار را می توان به دو دسته تخم مرغ های صنعتی و همچنین تخم مرغ های محلی تقسیم بندی کرد. تخم مرغ های صنعتی معمولا رنگ سفید دارند و در هر مغازه ای پیدا می شوند، زرده آنها هم زرد روشن است. اما تخم مرغ های محلی رنگ کرم تا کرم مایل به قهوه ای دارند و زرده آنها رنگ زرد شاداب طلایی دارد. البته در سال های اخیر برخی از تخم مرغ های صنعتی با ظاهری شبیه به تخم مرغ های محلی به بازار ورود کرده اند که در اصل از مرغ های هلندی بدست می آیند، و ارزش غذایی کمتری نسبت به تخم مرغ بومی دارند. به همین دلیل در خرید این محصول باید از شناخت کافی برخوردار باشیم تا بتوانیم محصول اصل و واقعی را از مراکز معتبر فروش تهیه کنیم.

انواع تخم مرغ
انواع تخم مرغ

حتما بخوانید: سندرم افت تولید تخم مرغ چه علائمی دارد؟ + راه های تشخیص و درمان

مقایسه تخم مرغ صنعتی با تخم مرغ محلی

بازار تخم مرغ بومی همواره در مقابل تخم مرغ صنعتی قرار داشته و اخیر با مطرح شدن صحبت هایی در مورد عدم سلامت تخم مرغ های صنعتی به دلیل استفاده داروها و هورمون ها ، گرایش مردم به سمت تخم مرغ های محلی بیشتر شده است. اما یکی از مشکلات مهم در حوزه فروش این محصول عدم نظارت بر بازار آن و نداشتن کیفیت بهداشتی مشخص است. به همین دلیل شناسنامه دار کردن تخم مرغ تولیدی یکی از راه های افزایش فروش آن است.

چگونه می توان در بازار فروش این محصول موفق شد؟!

در جواب به این پرسش باید گفت که فروش تخم مرغ های محلی با برند کردن آنها ارتباط مستقیمی دارد. برای اینکار اولین قدم شما این است که برای تخم مرغ های تولید شده خود شناسنامه دریافت کنید.

البته دریافت شناسنامه تولید پیچ و خم های خود را دارد اما، برای اینکه بتوان تا سال های سال به عنوان یک تولیدکننده شناخته شده فعالیت نمود، اخذ این شناسنامه بسیار مفید است. پس از طی این مرحله، تخم مرغ های تولیدی شما تحت نام یک برند عرضه می شوند و افراد با خرید تخم مرغ بومی شما به اطلاعاتی مثل تاریخ تولید، تاریخ انقضاء کد بهداشتی و غیره دسترسی پیدا می کنند. این موضوع باعث افزایش اطمینان آنها شده و قطعا بر روند صعودی فروش شما تاثیرات مثبتی می گذارد. علاوه بر این موضوع شما می توانید برای فروش تخم مرغ های تولیدی خود در انواع فروشگاه ها بازاریابی کنید و به دلیل داشتن پروانه بهداشتی تولید و برند ثبت شده، هیچ مانعی برای این کار وجود ندارد.

تخم مرغ محلی
تخم مرغ محلی

حتما بخوانید: بهترین روش ضد عفونی کردن تخم نطفه دار چیست؟

شما برای ما از بازار فروش تخم مرغ محلی بنویسید

در این مطلب به موضوعاتی چون انواع تخم مرغ، مقایسه تخم مرغ صنعتی با تخم مرغ محلی و بازار فروش تخم مرغ محلی پرداختیم. چنانچه جای موضوعی را در بین موارد گفته شده خالی دیدید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. چنانچه در بازار فروش تخم مرغ محلی دارای تجربه هستید در صورت صلاحدید آن را نیز در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما می تواند برای به متقاضیان سایت آرش کرمانی کمک کند تا در این زمینه به حداکثر سوددهی برسند.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

6 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments