تکنیک های بازاریابی و فروش محصول در اینستاگرام

معرفی تکنیک های بازاریابی و فروش محصول در اینستاگرام

اکنون اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال دارد که ۵۰۰ میلیون نفر آن ها به طور روزانه در این شبکه اجتماعی فعالیت میکنند. رسانه های اجتماعی دائماً در حال تغییر و تحول هستند. در گزارش ها این گونه آمده است که کاربران اینستاگرام ۱۰ برابر بیشتر از کاربران فیس بوک با مارک های تجاری درگیر میباشند…

در این محتوا چند نکته کلیدی در مورد چگونگی تبدیل اینستاگرام به کانالی مؤثر برای فروش محصول اشاره میکنیم و همچنین تکنیک های بازاریابی و بازارسازی در اینستاگرام را در این محتوا شرح می دهیم.

حتما بخوانید : کسب و کار موفق، از راه اندازی تا اجرا

تکنیک های بازاریابی و فروش محصول در اینستاگرام

۱) به هویت کلی برند خود فکر کنید.

به این فکر کنید که پیج شما از نظر فالوورهایتان چگونه به نظر می رسد و این که مخاطبینتان به چه میزان به پیج شما اهمیت میدهند.

۲) عکس هایی با کیفیت بالا داشته باشید.

آن چه بر روی تبلیغات چاپی جواب می دهد لزوماً در اینستاگرام جوابگو نیست. به عنوان مثال ، نباید از عکس هایی که متن زیادی در آن وجود دارد استفاده کنید.

تعداد زیادی از اینفلوئنسرها ، عموماً عکاسان حرفه ای هستند که قبل از انتخاب عکس مناسب، وقت زیادی را بر روی آن می گذرانند و از آن کار نتیجه می گیرند. شما باید از عکس های طراحی شده متناسب با نام تجاری خود و آن چه در آن نمایان است استفاده کنید.

۳) از ویژگی های اینستاگرام به نفع خود استفاده کنید…

اینستاگرام به تازگی ویژگی Tagging محصول را اضافه کرده است و به شما امکان می دهد عکس ها را برچسب گذاری کنید و افراد را به سمت صفحه محصول خود سوق دهید.

با این حال ، شما باید طیف وسیعی از شرایط را رعایت کنید تا در انجام دادن این کار توسط اینستاگرام مورد تأیید قرار بگیرید. برچسب زدن به تنهایی ۱۰۰ درصد از راه فروش نخواهد بود.

حتما بخوانید : مدل های سرمایه گذاری برای کسب و کار ها

۴) از طریق اینفلوئنسرها محصول خود را بفروشید.

بازار اینفلوئنسرها به عنوان ابزاری برای فروش برند ها و خرده فروشان مشهور شده است و از ۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رشد کرده است.

طبق تحقیقات اخیر، بازاریابی اینفلوئنسرها ۱۱ برابر بازده بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال سنتی را تولید می کند. اینفلوئنسرهای خود را با دقت انتخاب کنید تا اطمینان حاصل کنید که پول خود را در یک حساب کاربری با دنبال کنندگان جعلی قرار نمی دهید.

۵) از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید.

آیا می خواهید فروش فوری کسب کنید؟ تبلیغات اینستاگرام روشی برای هدف قرار دادن مستقیم تبلیغات شما بر اساس سن، آمار جمعیتی و تحلیلی بر مخاطبان است.

۶) در انجام تکنیک های بازاریابی و فروش محصول در اینستاگرام، تست و پیگیری مداوم را انجام دهید.

هیچ روش مطمئنی در بازاریابی اینستاگرام وجود ندارد که به طور موثر برای هر برندی جوابگو باشد. استراتژی های مختلف برای برند ها و خرده فروشان مختلف جوابگو هستند. روش های تبلیغاتی مختلف را آزمایش کنید و اطمینان حاصل کنید که میزان اثربخشی هر فعالیت را درست اندازه گیری می کنید. اگر تبلیغاتی مؤثر نیست، نترسید و بر روی آنچه که واقعاً پاسخگو است سرمایه گذاری کنید.

حتما بخوانید : تکنیک های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه

0 0 vote
Article Rating
مطالب مرتبط
مشترک این مقاله شوید!
ارسال ایمیل : 
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اینستاگرام

اشتراک گذاری مقاله :

اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram