930 قطعه طیور بدون مجوز در شهرستان رودسر کشف شد

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی آرش کرمانی به نقل از ایسنا، سرهنگ سید جلال جوانمردی با بیان اینکه 930 قطعه طیور بدون مجوز در رودسر کشف شد، اظهار کرد: ماموران زحمتکش نیروی انتظامی بخش چابکسر شهرستان رودسر این محموله را کشف کرده‌اند.

وی افزود: عوامل ناجا در هنگام رصد و پایش امنیت منطقه و حوزه استحفاظی‌شان به یک دستگاه کامیون حمل طیور مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودسر استان گیلان تصریح کرد: ماموران نیروی انتظامی برای بررسی بیشتر کامیون را متوقف کرده و متوجه محموله آن شدند.

930 قطعه طیور بدون مجوز در رودسر کشف شد

سرهنگ جوانمردی اضافه کرد: بر اساس بازرسی انجام شده از سوی عوامل نیروی انتظامی شهرستان رودسر، 930 قطعه مرغ زنده بدون مجوز حمل و بهداشت در کامیون مذکور کشف و توقیف شد.

وی ادامه داد: بر اساس دستور صادر شده از سوی مراجع قوه قضائیه، راننده 47 ساله این دستگاه کامیون به همراه قطعات طیور مکشوفه برای طی مراحل قانونی و صدور دستور قضائی جدید وارد قرنطینه دامی شهرستان چابکسر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودسر استان گیلان خاطرنشان کرد: کارشناسان مربوطه ارزش طیور کشف شده را بیش از 325 میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

تاکید مراجع ذی‌ربط بر لزوم دریافت مجوز حمل و نقل دام

وی یادآور شد: تاکید مقامات مسئول بر این است که حمل دام و طیور در سراسر استان گیلان و کشور باید با مجوز مراجع مربوطه صورت گیرد و در صورت عدم رعایت چارچوب‌های قانونی برای حمل دام و طیور متخلفان به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

جوانمردی در پایان از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده موارد مشکوک در رابطه با قوانین ذکر شده، مراتب را به سامانه فوریت‌های نیروی انتظامی با شماره 110 اطلاع دهند.

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی آرش کرمانی، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، محدودیت‌های تردد و حمل و نقل دام و طیور افزایش یافته و تعداد زیادی از فعالان صنعت پرورش دام و طیور کشور با معضلاتی همچون افزایش قیمت کرایه و طی بروکراسی اداری برای حمل دام و طیور خود روبرو شده اند.

بیشتر بخوانید:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments