دوره جامع هوش پرورش بلدرچین

وقتی صحبت از پرورش طیور می شود صحبت از درآمدهای فوق العاده بدون هزینه های بالا است!

اما چرا شروع صحیح و اصولی می تواند کسب و کار پرورش بلدرچین را به طور کامل متحول کند اما همه از آن بهره مند نمی شوند؟ پاسخ این سوال نیاز به تخصص بالا برای شروع پرورش بلدرچین در زمان کنونی است.

شاید ۵ یا ۱۰ سال قبل نیاز به چنین دانشی برای شروع کسب و کار پرورش بلدرچین نبود و این سطح از رقابت نیز شکل نگرفته بود، اما اگر امروز با دانش و آگاهی کسب و کار پرورش بلدرچین را شروع کنید، دیگر مشکل مشتری و درآمد نخواهید داشت!

وقتی قرار است واقعا در کسب و کار شما تغییرات جادویی رخ دهد نیاز است که بهترین جایگاه را در میان رقبای خود بدست آورید !

در دوره جامع هوش پرورش بلدرچین شما فقط نیاز دارید که تصمیم بگیرید کسب و کار پرورش بلدرچین را راه اندازی کنید! قدم های بعدی را در این دوره خواهید آموخت…

آپدیت های همیشگی

هیچ آموشی به صورت دائمی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت پس با توجه به تغییر در شرایط داخلی و بیرونی نیاز به آپدیت کردن اطلاعات می باشد.
شما با یک بار خواندن این دوره بصورت رایگان نسخه های بروز شده دوره را دریافت خواهید کرد.

سیر تا پیاز پرورش بلدرچین…

۱) راه اندازی سالن تا خرید تجهیزات و پرنده
۲) بهترین روش های تولید تخم خوراکی – تخم نطفه دار – جوجه یکروزه – بلدرچین گوشتی و گله مادر
۳) بررسی سودآوری هر بخش نسبت به مبلغ سرمایه گذاری
۴) معرفی بهترین جیره غذایی تا روش ها و تکنیک های تولید انواع دان
۵) تکنیک های افزایش راندمان تولید تا چگونگی عرضه محصول مرغوب تر
۶) تکنیک های بازاریابی و پیدا کردن بازار هدف تا چگونگی عرضه محصول به بازار

در هر منطقه از دنیا ثبت نام کنید

بعد از ثبت نام به چه شکل آموزش ها را دریافت خواهیم کرد؟!

در هر منطقه از دنیا که باشید می توانید در این دوره ثبت نام کنید…
طبق برنامه ریزی و روانشناسی رفتار دانش آموخته ها لینک دانلود در اکانت شما بصورت گام به گام باز و برای تماشا در اختیارتان قرار خواهد گرفت

موفقیت خود را حتمی کنید

چرا آموزش اصولی و حرفه ای بالاترین اهمیت در شروع کسب و کار پرورش بلدرچین را دارد ؟!

۱) زیرا تکنیک های اصولی فروش و بازاریابی را خواهید آموخت و محصول تولیدی شما را همه می بینند
۲) با این تکنیک ها هر روز مشتریان جدید خواهید داشت
۳) هزینه های بازاریابی شما به طور خارق العاده ای کاهش می یابد
۴) بدون وقفه تلفن شما زنگ می خورد و مشتریان شما بیشتر می شوند
۵) همه رقبا میفهمند که شما بهترین هستید و رقابت با شما ساده نیست
۶) پرورش خود را اصولی شروع میکنید و هیچگاه متضرر نخواهید شد

۷) تلفات و هزینه های خود را به شدت کاهش خواهید داد و سود بیشتری بدست خواهید آورد

آمده ایم تکیه گاه شما باشیم

با شرکت در این دوره چه اتفاق هایی را رقم خواهید زد؟

عضویت در کلوپ ویژه خانواده آرش کرمانی با مزایای ویژه شامل:
پاسخ به تمامی سوالات شما توسط مدرسین دوره
آگاهی از اتفاقات جدید در حوزه پرورش
معرفی بهترین حوزه های پرورش با توجه به شرایط فعلی کشور و اعلام تغییرات

به صرفه تر از به صرفه

سوالی ممکن است برای شما پیش بیاید این است که مبلغ این دوره منطقی است یا خیر؟ اول اجازه بدهید به جای هزینه بگوییم سرمایه گذاری چون اگر آموزش را هزینه بدانیم، حتی یک ریال هم برایش زیاد است.

حال بیایید با مثالی این موضوع را بررسی کنیم :

اگر قرار باشد همین حالا کسب و کار پرورش بلدرچین را شروع کنید ( البته برای شروع اصولی، منطقی و سودآور !) نیاز به یک مشاور اختصاصی که تجربه کافی در زمینه پرورش بلدرچین را دارد، خواهید داشت… هزینه های مشاوره با یک فرد متخصص حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر جلسه میباشد که حداقل نیاز به ۱۰ جلسه مشاوره خواهید داشت که چیزی حدود ۱ الی ۲ میلیون تومان می شود…

یا اگر قرار باشد شما با ساعت ها اطلاعات این آموزش فقط ۵ مورد برای نحوه فروش و بازاریابی مخصوص این صنعت، میلیون ها و یا حتی میلیاردها تومن بدست بیاورید چه ؟ آیا باز هم این سوال ذهن شما را مشغول میکند؟

با سرمایه گذاری برای خرید دوره جامع هوش پرورش بلدرچین که توسط ده ها تن از اساتید مطرح کشوری تدریس شده، خودتان به یک مشاور حرفه ای برای کسب و کار پرورش بلدرچین تبدیل خواهید شد…

توضیحاتی کامل درباره پرورش بلدرچین

بلدرچین از پرندگان ریز جثه‌ای است که قدرت تولیدمثل و رشد بالایی دارد و در عرض یک ماه و نیم به بلوغ می‌رسد. خواص و منافع خوراکی و مالی این پرنده به‌قدری بالا است که توانسته پرورش آن را میان مردم پرطرفدار کند.

تخم‌گذاری این پرنده پس از رسیدن به بلوغ آغاز می‌شود؛ این در حالی است که مرغ برای تخم‌گذاری به شش ماه زمان نیاز دارد. در ادامه بیشتر درباره پرورش بلدرچین و نکات و روش‌های آن توضیح خواهیم داد.

گونه‌های متنوعی از بلدرچین در دنیا وجود دارد ولی بیشتر گونه ژاپنی و گونه معمولی آن در کشور ایران پرورش داده می‌شود. پرورش این دو گونه به نسبت سایر گونه‌های بلدرچین راحت‌تر و سریع‌تر است و مهم‌تر از هم این است که این دو گونه در مقابل بیماری‌ها، سرما و گرما از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

نکات مهم پیرامون پرورش بلدرچین در خانه

حتماً برای شما هم سؤال پیش‌آمده که آیا می‌توان بلدرچین را در خانه هم پرورش داد یا خیر؟ این سؤال از اولین و اساسی‌ترین سؤالاتی است که ممکن است در ذهن افراد خطور کند. برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم که خوشبختانه این کار تحت شرایط ویژه‌ای در منزل امکان‌پذیر است و باید برای انجام آن به چند نکته مهم دراین‌خصوص توجه کرد.

به‌منظور پرورش این پرنده پرسود در منزل، اولین نکته داشتن یک محل مناسب مثل: زیرزمین یا حیاط پشتی، پشت‌بام یا خود حیاط است. می‌توانید برای بلدرچین‌ها قفس تهیه کنید و یا خودتان برای ساخت آن دست‌به‌کار شوید.

این پرنده برای تولیدمثل و جفت‌گیری باید درون قفس قرار گیرد و از این نظر درست شبیه کبوتر است. به‌ازای هر پنج پرنده ماده بلدرچین یک بلدرچین نر برای تولیدمثل و تخم‌گذاری قرار دهید. دقت داشته باشید که در هر قفس بیشتر از یک پرنده نر قرار ندهید تا باعث ایجاد جنگ در بین بلدرچین‌ها نشوید.

دومین نکته در پرورش بلدرچین در خانه این است که هنگامی که هوا سرد یا گرم شد قفس آن را به محلی سرپوشیده که دارای کولر یا بخاری است منتقل کنید. در این صورت پرنده دچار گرمازدگی یا سرماخوردگی نخواهد شد و به دنبال آن تلفات نیز کمتر می‌شود.

سومین نکته نظافت و رعایت بهداشت محیط است، این موضوع به‌خصوص درصورتی‌که تعداد بلدرچین‌ها بالا باشد، بسیار اهمیت دارد؛ زیرا بوی ناشی از فضولات این پرنده محیط را آلوده کرده و علاوه بر بوی نامطبوع در فضا و شکایت همسایگان سبب بیماری پرنده هم خواهد شد.

علاوه بر رعایت بهداشت، بهتر است هنگام تعیین محل مخصوص پرورش این پرنده آن را در فاصله مشخصی با ساختمان‌های اطراف قرار دهید. معمولاً پرورش این پرنده در مناطق روستایی گزینه خوبی است.

 خصوصیات محل پرورش این پرنده چیست؟

چنانچه می‌خواهید بلدرچین را در حیاط خانه یا پشت‌بام خود پرورش دهید، ابتدا همان‌طور که گفته شد باید برای آن یک قفس مناسب تهیه کنید. این قفس باید به‌گونه‌ای باشد که پرنده نتواند از آن فرار کند، قفس باید دارای دانخوری و آبخوری باشد و محیطی آرام و امن قرار بگیرد، به‌طوری‌که پرنده در آن احساس راحتی کند. بهتر است کف قفس را با کاه و یونجه بپوشانید تا بلدرچین هنگام تخم‌گذاری، خستگی و یا خواب بتواند روی آن‌ها به‌راحتی بخوابد.

در اینجا درباره پرورش بلدرچین تخمگذار اطلاعات کسب کنید.

باتوجه‌به اینکه بلدرچین پرنده‌ای ریز جثه است، فضای کمی را هم در قفس اشغال می‌کند. برای مثال برای پرورش ۱۰۰۰ بلدرچین در یک محیط نیاز به یک سالن ۲۵ متری است، بلدرچین‌ها را همچنین در قفس‌های چندطبقه هم می‌توان پرورش داد.

توجه داشته باشید که به‌ازای پرورش هر ۲۰ بلدرچین یک آبخوری و دانخوری مجزا در محیط قرار دهید. نظافت و تمیزی قفس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین به این نکته توجه زیادی کنید.

دمای محیط پرورش بلدرچین در یک محیط باید بین ۲۲ الی ۲۶ درجه باشد و جوجه‌های این پرنده باید به مدت یک هفته پس از تولد در دمای ۳۷ درجه و نور کافی قرار بگیرند. به‌منظور ایجاد این شرایط می‌توانید از لامپ مادر مصنوعی استفاده کنید و محل زندگی جوجه‌ها را از بلدرچین‌های بالغ جدا کنید.

 فصل مناسب پرورش این پرنده کی است؟

بهترین زمان پرورش و خرید بلدرچین فصل بهار است، در این فصل بلدرچین‌ها اقدام به تخم‌گذاری می‌کنند.
این در حالی است که برای خرید جوجه بلدرچین بهتر است فصل زمستان اقدام کنید تا جوجه‌ها در این مدت به بلوغ برسند و اقدام به جفت‌گیری و تخم‌گذاری نمایند.

معایب پرورش پرنده بلدرچین

• عواملی مثل بوی نامطبوع در محل نگهداری این پرنده می‌تواند در نهایت موجب آزار و شکایت همسایگان شود و حتی اگر شما بهداشت را به طور کامل رعایت کنید، این موضوع بازهم کمی آزاردهنده است.

• ساعت کاری طولانی‌مدت برای پرورش‌دهنده ممکن است ضررهایی را با خود به دنبال داشته باشد، این ضررها معمولاً جسمانی هستند.

• هزینه ناشی از مراقبت و نگهداری از این پرنده نیز بسیار بالا است و شرایط مخصوص به خود را می‌طلبد.

• پرورش آن در تعداد بالا به کمک چند نیروی انسانی امکان‌پذیر است؛ زیرا این پرنده به‌راحتی می‌تواند پرواز و فرار کند.

ضرر پرورش بلدرچین

در ادامه قصد داریم تا معایب و ضرر پرورش بلدرچین را با هم مورد بررسی قرار دهیم. پرورش این پرنده اگرچه بسیار اقتصادی و پرسود است، اما به‌زحمت زیادی نیاز دارد و گاهی به دلایل زیر ممکن است سبب ضرر هم شود.

عدم توجه و آشنایی با نیازهای غذایی و دارویی پرنده ممکن است سبب نابودی کل گله و افت شدید بازده و راندمان شود. همچنین انتخاب و خرید یا ساخت تجهیزات غیراستاندارد و بی‌کیفیت، باعث نابودی سرمایه اولیه و ضرر شما خواهد شد.

اینکه مجبور باشید بیشتر زمان خود را در روز در سالن سپری کنید، سبب می‌شود از دیگر کارهایتان باز بمانید و ضررهایی را متحمل شوید. شرایط این پرنده حتی در شب هم باید چک شود تا از نابودی او جلوگیری شود. نگهداری از بلدرچین نیازمند شرایط و مراقبت‌های ویژه‌ای است و اگر در این امر کوتاهی شود، ممکن است در پی مرگ پرندگان افراد دچار ضررهای بزرگی در کار خود شوند.

هزینه‌ای ناشی از مراقبت از این پرنده کمی بالا است، اقداماتی نظیر تزریق منظم واکسیناسیون پرندگان، رسیدگی به قفس، رسیدگی به تجهیزات نگهداری از پرنده و خوراک او، استخدام نیروی انسانی برای کمک‌رسانی در امور پرورش و… بسیار هزینه‌بردار هستند. این موضوع اگر به‌درستی مدیریت نشود، ممکن است در طولانی‌مدت سبب ضرر مالی شما شود.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در ضرر مالی شما مؤثر است، عدم آشنایی با اصول و مبانی حسابداری و مدیریت مالی است. شما به‌عنوان صاحب یک مجموعه باید با مبانی سود و زیان آشنا باشید تا هرگز متضرر نشوید. پس از اتمام مراحل پرورش نیز باید یک بازار فروش مناسب برای محصول خود بیابید. پیداکردن بازار فروش بدون داشتن تجربه و اطلاعات لازم سخت و دشوار خواهد بود؛ بنابراین نیاز است تا قبل از هر موضوعی آموزش ببینید.

مزایای پرورش بلدرچین

پرورش گوشت و تخم بلدرچین دارای مزیت‌های فراوانی است، ما قصد داریم در ادامه چند مورد از این مزیت‌ها را برای شما شرح دهیم.
یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های پرورش این پرنده سرعت رشد بسیار بالا و همچنین تولیدمثل سریع پرنده است. بلدرچین دوره پرورش کوتاهی دارد و بازگشت سرمایه در صنعت به کمک این پرنده از سرعت بالایی برخوردار است. بلدرچین ۴۰ روز بعد از متولد شدن شروع به تخم‌گذاری می‌کند، باتوجه‌به این موضوع بازدهی این پرنده به‌شدت بالا است.

یکی دیگر از مزایای پرورش بلدرچین طول دوره جوجه‌کشی کوتاه آن است که بین ۱۷ تا ۱۸ روز است. همچنین ۳۳ عدد از این پرنده را می‌توان در قفس‌هایی به ابعاد ۱۰۰ در ۶۲ در ۲۵ سانتی‌متر پرورش داد، در نتیجه امکان پرورش این پرنده در تراکم بالا وجود دارد.

تخم‌گذاری این پرنده در هر نژاد متغیر است، اما به طور معمول هر پرنده بین ۴ تا ۵ تخم در هفته تولید می‌کند. بر اساس تخم‌گذاری سریع و کافی و سرعت مناسب در رسیدن به وزن کشتار (۲۵۰ گرم)، میزان بازدهی و سوددهی بلدرچین بسیار بالا است.

بلدرچین همچنین از نظر مقاومت و سازگاری بسیار پرنده خوبی است و به‌راحتی بیمار نمی‌شود. همین موضوع در کاهش آمار تلفات آن مؤثر است و این مزیت نسبت به پرندگانی مثل مرغ یا کبک و یا کبوتر مزیتی مهم تلقی می‌شود.

هر تخم کوچک بلدرچین به‌مراتب از ارزش غذایی بالایی نسبت به تخم‌مرغ برخوردار است. با اینکه این تخم از لحاظ وزنی یک‌پنجم تخم‌مرغ است، اما دارای ۵ برابر فسفر بیشتر، ۷٫۵ برابر آهن و ۶ برابر ویتامین B12 و B1 بیشتر بوده و ۱۵ برابر تخم‌مرغ ویتامین B2 دارد و به بمب ویتامین مشهور است.

ارزش غذایی گوشت این پرنده نیز در مقایسه با دیگر گوشت‌های پرندگان ۱۰ تا ۵ درصد بالاتر است و دارای انواع اسیدآمینه‌های کمیابی است که در سایر گوشت‌ها به‌سختی پیدا می‌شود. به همین دلیل پزشکان گوشت بلدرچین را در اکثر نقاط جهان برای افراد مسن و ازکارافتاده که نیازمند ترمیم سلول‌های ازدست‌رفته بافت‌های خود هستند توصیه می‌کنند. گوشت این پرنده برای حفظ سلامت و شادابی چهره نیز تجویز می‌شود.

با وجود عناصر معدنی کمیاب و ویتامین‌های خاص موجود در گوشت بلدرچین، پزشکان آن را به‌عنوان دارویی معجزه‌آسا جهت درمان انواع بیماری‌هایی نظیر آسم، تشنج، فشارخون، ضعف اعصاب و حتی ناراحتی‌های روانی و عقب‌افتادگی‌های جسمی و بی‌خوابی در نظر دارند.

سود پرورش بلدرچین

سود پرورش بلدرچین همان‌طور که می‌دانید از گوشت و تخم این پرنده به دست می‌آید و این کار، کم‌دردسرتر از پرورش سایر طیور است. بلدرچین در حال حاضر از بازار فروش خوبی برخوردار است و ازاین‌جهت جای هیچ نگرانی وجود ندارد. یکی از نکاتی که سوددهی این پرنده را افزایش می‌دهد، انتخاب نژاد مناسب و رسیدگی خوب و تغذیه باکیفیت پرنده است.

اگر تعداد پرندگان شما چهارهزار قطعه باشد و هر پرنده در هفته ۵ تخم بگذارد، در ماه حدود ۸۰٫۰۰۰ تخم خواهید داشت. در نتیجه سود خالص حاصل از پرورش، با درنظرگرفتن هزینه‌های پرورش ۴۰۰۰ قطعه از این پرنده بر اساس راندمان تخم‌گذاری در حدود ۲۱ میلیون تومان خواهد بود.

شما می‌توانید هر عدد تخم بلدرچین را به‌صورت عمده با قیمت هر عدد ۵۰۰ تومان به فروشگاه‌ها و مغازه‌های موجود در سطح شهر بفروشید. در غیر این صورت می‌توانید خودتان اقدام به فروش کنید و هر عدد تخم بلدرچین را با قیمت ۱۰۰۰ تومان بفروش برسانید تا سود بیش‌تری به دستتان برسد.

بیماری‌هایی که یک بلدرچین به آن مبتلا می‌شود:

اغلب بیماری‌هایی که یک بلدرچین به آن مبتلا می‌شود، شامل: آنفولانزا، نیوکاسل، مارک، تاول کف پا، سالمونلا و برونشیت است. در هنگام ابتلا به این بیماری‌ها بهتر است حتماً از یک دامپزشک باتجربه راهنمایی و مشورت دریافت کنید تا قبل از افزایش تلفات جلوی بیماری را بگیرید.

امکانات لازم برای پرورش بلدرچین

از امکانات لازم برای پرورش بلدرچین می‌توان به تعیین سالن یا قفس‌های مجهز جهت پرورش، وجود سیستم تهویه رسانی مناسب، دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی، لامپ‌های خورشید، آب تمیز، دارو برای زمان‌های انتشار بیماری، سیستم برق اضطراری، سیستم رطوبت رسان، قراردادن دانخوری و آبخوری به تعداد کافی و جیره غذایی مناسب که دارای مواد معدنی و ویتامین‌های کافی باشد اشاره کرد.

قیمت بلدرچین

جهت شروع کار و پرورش این پرنده بهتر است اول در سطح کوچکی این کار را امتحان کنید. توصیه می‌کنیم این کار را با انتخاب یک محل استاندارد و بهداشتی با هزینه اولیه بسیار کم آغاز کنید. کار خود را با خرید چند عدد جوجه بلدرچین و بزرگ کردن آن‌ها آغاز کنید. دقت کنید هرچه سن جوجه شما بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. قیمت بلدرچین بر اساس عواملی نظیر نژاد، سن، سلامت پرنده و… متفاوت خواهد بود.

قیمت تجهیزات پرورش بلدرچین

به طور مثال اگر جامعه هدف را حدود چهارهزار قطعه بلدرچین در نظر بگیریم، قیمت تجهیزات پرورش بلدرچین نظیر تهیه قفس برای این تعداد پرنده تقریباً ۸۰ میلیون تومان خواهد بود. اما به جز این موضوع، هزینه سیستم‌های تهویه و رطوبت‌رسانی و سایر تجهیزات لازم نیز بر اساس تعداد موردنیاز و دیگر مسائل نیز وجود دارد. هنگام خرید این تجهیزات حتماً به فروشگاه‌ها و کارخانه‌های معتبر و شناخته شده مراجعه کنید.

نکات مهم در خرید قفس

اولین نکته در خرید یک قفس توجه به جنس آن است که باید از نوع ورق و مفتول گالوانیزه گرم کششی و ضدزنگ باشد. اگر قفس شما از جنس آهن و مسوار باشد به‌راحتی زنگ می‌زند و می‌پوسد و ممکن است سبب بروز انواع بیماری در بلدرچین‌ها شود.
دومین نکته در هنگام خرید قفس بررسی ضخامت ورق و مفتول‌های قفس است که باید به‌اندازه کافی محکم و ضخیم باشد. گاهی افراد سودجو و کارگاه‌های زیرزمینی از مواد اولیه بی‌کیفیت در تولید قفس‌ها استفاده می‌کنند تا قیمت قفس پایین آید و سود بیشتری به دست این افراد برسد.

سرمایه موردنیاز برای راه‌اندازی کسب‌وکار با بلدرچین

بد نیست بدانید برای شروع کار پرورش این پرنده اگر زیر ۱۰ هزار قطعه پرنده دارید، نیازی به گرفتن مجوز ندارید. اما به‌طورکلی برای راه‌اندازی یک سالن بزرگ و حرفه‌ای برای پرورش و نگهداری ۴۰۰۰ قطعه بلدرچین نیازمند سرمایه‌ای در حدود ۱۸۰ میلیون تومان هستید.

روشهای درآمدزایی از طریق پرورش بلدرچین

شما می‌توانید با پرورش تخم این پرنده، جوجه آن و یا گوشت خوراکی آن برای خود یک منبع درآمد عالی ایجاد کنید. اما توجه داشته باشید که شروع هر کاری نیازمند آموزش و مهارت در آن کار دارد، پس حتماً از دوره‌های آموزشی که توسط استاد کرمانی گردآوری شده است استفاده کنید. یکی از روشهای درآمدزایی از طریق پرورش بلدرچین روش جوجه‌ کشی بلدرچین است.

جوجه کشی بلدرچین

در این روش پس از خرید بلدرچین، به کمک دستگاه‌های جوجه‌کشی از پرندگان بالغ جوجه تولید کرده و روانه بازار می‌کنید.

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش

بلدرچین‌ها در انواع نژادهای مختلفی در دنیا وجود دارند که می‌توان از آنها به بلدرچین ژاپنی، سفید انگلیسی، فرعون، طلایی منچوری، بریتانیایی، تاکسیدو، وحشی، گوشتی، باب وایت، سینه سفید هندی، کالیفرنیایی، گامبل، چینی، آفریقایی آبی، اروپایی، کوهی، نیوزلندی، هارلکوئین، پوشالی، معمولی، اهلی و… اشاره کرد.

همان‌طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش به‌خصوص در ایران، دو نژاد ژاپنی و بلدرچین معمولی است. دلیل انتخاب این دو نژاد تخم‌گذاری سریع و باکیفیت، مقاومت بالا به انواع بیماری‌ها و همچنین سازگاری بالای این‌گونه‌ها در برابر آب‌وهوای مختلف است. گوشت نژاد ژاپنی دارای خواص درمانی بوده و از مواد مغذی بالایی برخوردار است؛ بنابراین پرورش آن بسیار پسندیده است.

بلدرچین‌های ژاپنی و معمولی دارای شباهت‌های بسیار زیادی هستند و وزن بالغ آنها حدوداً ۹۰ الی ۱۲۰ گرم است. رنگ این‌گونه به دلیل جهش مختلف است و در رنگ‌های سفید، قرمز مایل به قهوه‌ای و… دیده می‌شود؛ ولی معمولاً اکثر آنها دارای پرهای قهوه‌ای و خاکستری هستند.

نر و ماده بلدرچین ژاپنی پس از رسیدن به بلوغ ظاهر متفاوتی دارند. از سویه‌های تجاری این نژاد برای تولید گوشت با وزن بالاتر استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که طول این پرنده ۲۳ سانتی‌متر و دوره جوجه‌کشی آن در حدود ۱۷ الی ۱۸ روز است.

اگر هدف شما از پرورش این پرنده تنها تولید گوشت است، توصیه می‌کنیم از نژاد بلدرچین سینه سفید هندی و بلدرچین سفید آمریکایی استفاده کنید، اما برای شروع کار پیشنهاد ما استفاده از بلدرچین معمولی است.
سخن آخر
در این مقاله درباره صفر تا صد پرورش و نگهداری بلدرچین به شما عزیزان توضیح دادیم. امروزه روش‌های درآمدزایی فراوانی در دنیا وجود دارد، یکی از این روش‌ها پرورش گوشت و تخم پرنده بلدرچین است. باتوجه‌به مزیت‎ها و میزان سود در پرورش این پرنده و با رعایت نکات لازم می‌توانید برای پرورش آن اقدام کنید.
اما پیشنهاد می‌کنیم اگر در این زمینه مبتدی هستید و تجربه‌ای ندارید، حتماً از مشاوران باتجربه و متخصصان راهنمایی بگیرید. یکی از کارهایی که در زمینه پرورش گوشت و تخم یا جوجه بلدرچین به شما کمک فراوانی می‌کند، شرکت در دوره‌های پرورش بلدرچین آقای کرمانی است. با استفاده از این دوره‌ها کلیه اطلاعات لازم در این زمینه را کسب خواهید کرد.

دوره جامع هوش پرورش بلدرچین

جهت ثبت نام آنلاین لطفا مشخصات و تلفن همراه خود را در فرم ذیل وارد نمایید و روی دکمه ثبت نام و پرداخت آنلاین کلیک نمایید. (این دوره بصورت غیرحضوری و آنلاین است)

3.6 43 votes
امتیازدهی به مقاله