چند ایده برای شروع کسب و کار

یکی از کارهایی که می‌تواند در اوضاع اقتصادی بد کشور به افراد جویای کار کمک کند، شناسایی نوع نیاز جامعه  است. ما نیز در این مطلب قصد داریم به کمک شما بیاییم و چند ایده برای شروع کسب و کار (some idea for starting business)  را برای شما بیان کنیم. با استفاده از این ایده ها به راحتی هرچه تمام تر می توانید کسب و کار خود را شروع کنید و به درآمدزایی برسید.

ایده هایی که نیاز به سرمایه گذرای کمتری داشته باشد و در عوض سود خوبی حاصل نماید. همواره، ایده های مختلفی برای شروع کسب و کار در ذهن ما وجود دارد. راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم می تواند مزایای زیادی برای ما داشته باشد، همواره تعدادی از مشاغل و کسب و کارها وجود دارند که نیاز به سرمایه گذاری اولیه آنچنانی ندارند. شما می توانید با استفاده از این ایده ها نسبت به کسب درآمد بالا اقدام نمایید، البته باید این نکته را در ذهن داشته باشید که قرار نیست، تنها با استفاده از این ایده ها یک شبه میلیونر شوید.

پرورش بلدرچین
پرورش بلدرچین

حتما بخوانید : عوامل موثر بر موفقیت در کسب و کار

چند ایده برای شروع کسب و کار با سرمایه کم که همه می توانند آن را آغاز کنند

امروزه ایده های کسب و کارهای مربوط به کشاورزی و پرورش دام و طیور، بسیار پر سود و زود بازده هستند، وهمچنان در مقایسه با دیگر حوزه ها و صنایع دیگر،با توجه به اینکه جز کالاهای اساسی هم بشمار میروند، سرمایه کمتری از شما درگیر خواهند کرد. ایده های کسب و کار برای کشاورزی، همواره پر سود بوده اند، این ایده ها برای شروع نیازمند سرمایه اولیه کمی می باشند.

کسب و کار کشاورزی، به نوبه خود یک کسب و کار سودمند است و امروزه نیز این نوع کسب و کار (البته بصورت صنعتی و مدرن ) طرفدار و خواهان زیادی پیدا کرده است حال اگر بتوان چند ایده را در کشاورزی پیاده سازی کرد، میتوان خیلی زود به سوددهی رسید. ایده های کم هزینه ای که در عین حال می توانند بسیار سود آور هم باشند. باید به این نکته نیز اشاره کرد که ایجاد کسب و کار در زمینه های کشاورزی و دام و طیور می تواند با آموزش های های اولیه نیز آغاز شود.( ولی این به این معنی نیست که شما در حین کار از آموزش فاصله بگیرید )  در ادامه، ایده های مختلفی برای شروع کسب و کار معرفی می شود که ممکن است در محل زندگی شما بتوانند سود آوری خوبی داشته باشند و در نهایت بهترین ایده برای کسب و کار را به شما ارائه خواهیم داشت .

کشت سبزیجات و میوه های تازه و ارگانیک در محیط شهری :

کشت این نوع میوه ها و سبزیجات در محیط های شهری می تواند بسیار سود آور باشد. محصولات ارگانیک کشاورزی همواره خواهان زیادی داشته اند و شما می توانید به راحتی به تولید صیفی جات و یا سبزیجات ارگانیک و کاملاً طبیعی اقدام نمایید و از وجود مشتری برای محصولات خود مطمئن باشید. پیشنهاد میشود همانند کشاورزان بسیار سنتی اقدام به این کار نکنید،کمی خلاقیت بخرج دهید ، بطور مثال سبزیجات را در ارتفاع و قفسه ها کشت کنید که هم فضای حداقلی اشغال کند و هم نمونه های تبلیغاتی جذابی برای شما به شمار بیاید. شما به راحتی با کمی آموزش میتوانید انواع فلفل جات و هویچ و … را در ارتفاع چه بصورت فضای بسته و چه فضای باز کشت کنید.

نکته کلیدی : درنظر داشته باشید کشت در فضای بسته همیشه سودآوری بیشتری برای شما به ارمغان خواهد داشت،لذا محصولات شما امکان ارائه خارج از فصل برداشت را دارد و بدین ترتیب با قیمت بالاتری بفروش خواهد رسید.

کشت سبزیجات و میوه های ارگانیک
کشت سبزیجات و میوه های ارگانیک

حتما بخوانید : موفقیت در کسب و کار و اصول آن

پرورش گل و گیاه آپارتمانی و کاکتوس

امروزه از گل های آپارتمانی زیبا در تمامی خانه ها استفاده می شود، کاکتوس و گل های آپارتمانی که در گلدان های کوچک تولید و به فروش می رسند می توانند به خوبی به منبع درآمد شما تبدیل شوند. شما می توانید به استفاده از کشت و تکثیر گل های آپارتمانی در محیط منزل، تراس، بالکن، پارکینگ و یا حیاط خانه نسبت به شروع کسب و کار خود اقدام نمایید.

نکته کلیدی : شاید در ذهن خود مطرح کنید که در این کار رقیب زیاد است و امکان فروش را سخت کرده است؟!

بگذارید برای شما موردی را برای همیشه شفاف سازی کنیم دوستان، در شرایط کنونی بسیاری از کسب و کارها تخصصی و رقابتی شده اند،شما برای موفقیت در کسب و کارهایی که ایده پیدایش آن برای شما نبوده، نیاز به کمی خلاقیت دارید.

مثال : در حوزه پرورش گیاهان آپارتمانی و کاکتوس تعداد بسیار کمی فروش آنلاین راه اندازی کرده اند ، ویا اینکه تعداد بسیار کمی از افراد به سفارش مشتری گیاهی تولید میکنند ، و یا حتی تعداد بسیارکمی از افراد مشاوره رایگان نگهداری از گیاهان که مشتری قبلا خریداری کرده است ارائه می نمایند. پس مادامی که شما با توجه به هوش خود خلاقیتی بخرج بدهید و نوآوری ایجاد بکنید، انبوهی از مشتریان به سمت شما روانه خواهند شد. 

گل و گیاه آپارتمانی ایده برای شروع کسب و کار
گل و گیاه آپارتمانی

پرورش قارچ

امروزه دیگر، ایده پرورش قارچ در محیط های آپارتمانی و یا زیر زمین خانه ها، از یک ایده خارج شده و به یک کسب و کار مطمئن تبدیل شده است، شما میتوانید با استفاده از پرورش قارچ، سود زیادی را به دست بیاورید. پرورش قارچ های خوراکی در محیط های تاریک، با استفاده از یک نوع خاک خالص پرورش قارچ، امکان پذیر است.

نکته کلیدی : قارچ های گلخانه ای نسبت به مسائل بهداشتی و بیماری ها بسیار حساس هستند،لذا آموزش در این حوزه را جدی بگیرید.

پرورش قارچ ایده برای شروع کسب و کار
پرورش قارچ ایده برای شروع کسب و کار

تولید تخم و پرورش بلدرچین

ایده پرورش بلدرچین مانند ایده پرورش قارچ یکی از چند ایده ای است که می تواند به سود آوری خوبی منجر شود، امروزه مردم به فواید تخم و گوشت بلدرچین پی برده اند و این محصولات خواهان زیادی در بازار دارند. پرورش بلدرچین و تولید تخم بلدرچین یکی از پرسود ترین ایده ها از بین چند ایده برای شروع کسب و کار است.

هزینه شروع کار این ایده ، نسبت به دیگر صنایع بسیار اندک است و شما می توانید در ابتدا با چند بلدرچین کار خود را شروع کنید و سپس تعداد آنها را افزایش دهید، رشد سریع و بلوغ پایین این موجود باعث شده است که جوجه های بلدرچین به سرعت رشد کنند و در مدت زمان کوتاهی آماده تخمگذاری شوند.

نکته کلیدی : بطور مثال شما با سرمایه راه اندازی یک واحد چهار هزار قطعه بلدرچین تخمگذار، کوچک ترین سوپرمارکت در هر محله ای نمیتوانید راه اندازی کنید. میزان تخمگذاری در بلدرچین نیز بسیار بالاست و شما می توانید در هر نوبت تخمگذاری، تعداد جوجه های خود را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید. شما در این مطلب با چند ایده جهت شروع کسب و کار آشنا شدید اما پیشنهاد ما به شما برای شروع یک کسب و کار مناسب و زود بازده ایده پرورش بلدرچین تخمگذار می باشد.

طبق بررسی های انجام شده از هر 10 نفر خریدار گوشت مرغ 3 نفر از آنها نسبت به خرید بلدرچین و تخم بلدرچین اقدام می کند، همچنین میزان صادرات این محصول نیز بسیار بالا است و می‌تواند به سرعت کسب و کار شما را رونق بخشد.

ایده برای شروع کسب و کار

حتما بخوانید :معرفی صنعت پرورش بلدرچین

شما برای ما از ایده برای شروع کسب و کار بنویسید

در این مطلب از سایت آرش کرمانی شما را با چند ایده برای شروع کسب و کار آشنا کردیم. چنانچه شما نیز ایده های خاصی در این باره دارید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. ایده های شما می تواند به مخاطبین سایت آرش کرمانی کمک کند تا یک کسب و کار پر درامد را آغاز کنند. چنانچه سوالی در این باره دارید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. پشتیبانان سایت آرش کرمانی در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments