راه های افزایش تخمگذاری بوقلمون

افزایش تخمگذاری بوقلمون یکی از راه های سود آور در زمینه پرورش این پرنده است. با افزایش تخمگذاری بوقلمون می توان به سودآوری بسیار زیادی دست پیدا کرد. بوقلمون، این پرنده دوست داشتنی اخیرا طرفدار زیادی در بین مردم ایران بدست آورده است. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث شده است افراد زیادی به مصرف گوشت و تخم بوقلمون روی بیاورند. در این مقاله قصد داریم راه های افزایش تخمگذاری بوقلمون را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید. مطالعه این مطب به 6 دقیقه زمان نیاز دارد.

پرورش بوقلمون تخمگذار
پرورش بوقلمون تخمگذار

حتما بخوانید : میزان تخمگذاری بوقلمون

ورود بوقلمون به ایران

قبل از رسیدن به بحث اصلی، بیایید مقدمه ای درباره بوقلمون و پرورش آن برای شما بیان کنیم. اولین کشورهایی که از بوقلمون استقبال کردند، آمریکایی ها و اروپایی ها بودند که از گوشت و تخم بوقلمون در برنامه ها و مراسمات خود استفاده می کردند. تاریخ ورود بوقلمون به ایران را قبل از سال 2000 میلادی عنوان کردند که گروهی از تاجران بوقلمون را وارد کشور ایران کردند. امروزه شاهد رشد صنعت پرورش بوقلمون در ایران هستیم.

کسب اطلاعات درباره بوقلمون

کسب و کارهای زیادی رونق گرفته است و موجب اشتغال زیادی نیز شده است. میزان مصرف گوشت بوقلمون نیز در ایران رو به رشد می باشد. ورود به کسب و کار پرورش بوقلمون به همین سادگی ها هم نیست. نیاز است که شما درباره این پرنده اطلاعات جمع آوری کنید. اگر می خواهید به افزایش تخمگذاری بوقلمون برسید، لازم است اطلاعات دقیقی از شرایط نگهداری بوقلمون و وضعیت آن داشته باشید. بدانید چه چیزی برای بوقلمون مفید و چه چیزی مضر است.

افزایش تخمگذاری بوقلمون

حتما بخوانید : سن تخمگذاری بوقلمون

سن تخمگذاری بوقلمون

یکی از راه های افزایش تخمگذاری بوقلمون، دانستن سن تخمگذاری بوقلمون است. اطلاعات زیادی در خصوص سن تخمگذاری بوقلمون وجود دارد.

معمولا گفته می شود که از هفته 30 به بعد بوقلمون ها شروع به تخمگذاری می کنند. دانستن وضعیت تخمگذاری و سن تخمگذاری بوقلمون در افزایش تخمگذاری بوقلمون ها موثر است. چرا؟ چون وقتی در جریان سن تخمگذاری قرار می گیرید، مراقبت های لازم را انجام می دهید و باعث می شوید که فرایند تخمگذاری به خوبی انجام شود.

زمان تخمگذاری بوقلمون

بوقلمون ها از هفته 30 به بعد تخمگذاری می کنند. تقریبا میزان تخمگذاری آنها به مدت 25 هفته است. قابل ذکر است که سن تخمگذاری به نژاد بوقلمون هم مربوط است. لذا تلاش کنید از نژاد بوقلمون خود نیز اطلاعات بدست آورید. فراموش نکنید که افزایش تخمگذاری بوقلمون، به این سادگی ها نیست و باید به جزئیات هم توجه داشته باشید.

تاثیر محیط پرورش بوقلمون در افزایش تخمگذاری بوقلمون

شکی نیست که یکی از راه های افزایش تخمگذاری بوقلمون، رسیدگی مناسب به محیط پرورش است. محیط پرورش حتی ممکن است باعث کاهش تخمگذاری شود. اگر محیط آلوده باشد، به خوبی به آن رسیدگی نشود، ممکن است موجب بروز بیماری های مختلف شود. از آنجایی که بوقلمون ها کنار هم هستند، ممکن است این بیماری سرایت کرده و سایر بوقلمون ها را هم مریض کند. لذا نظافت محیط بسیار مهم است.

تلاش کنید محیط پاکیزه و آرامی برای بوقلمون ها فراهم کنید تا از بروز بیماری ها جلوگیری شود. همچنین توجه کنید که اگر بوقلمونی نشانه هایی از بیماری اعم از بی اشتهایی، خستگی و… داشت، سریع او را از محل پرورش و از کنار سایر بوقلمون ها دور کنید و به مداوای آن بپردازید.

شرایط پرورش بوقلمون تخمگذار

حتما بخوانید : پرورش بوقلمون تخمگذار

دانستن نکات مهم پرورش بوقلمون

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، پرورش بوقلمون کار ساده ای نیست و باید نکات مهم پرورش بوقلمون اعم از میزان رطوبت، وضعیت دمایی، میزان غذا و نوع غذا و غیره را به خوبی بدانید. اگر بتوانید این موارد را به خوبی رعایت کنید می توانید شاهد افزایش تخمگذاری بوقلمون ها باشید. رعایت هر یک از موارد فوق، تاثیر مثبتی در بوقلمون های مولد دارد.نکته ای که باید بگوییم این است که منظور از محیط پرورش بوقلمون فقط نظافت و پاکیزگی نیست. تلاش کنید دما و رطوبت سالن پرورش را هم مناسب تنظیم کنید.

پرورش بوقلمون
پرورش بوقلمون

حتما بخوانید :پرورش بوقلمون گوشتی

عوامل اصلی افزایش تخمگذاری بوقلمون

در مورد دما و رطوبت مورد نظر در مقالات قبلی به آنها اشاره کرده ایم. تلاش کنید بهترین شرایط محیطی را برای بوقلمون ها فراهم کنید. از جمله موارد دیگری که باعث افزایش تخمگذاری بوقلمون ها می شود، تغذیه و غذای مناسب است. باید به میزان پروتئین مورد نیاز بوقلمون توجه شود و غذای مفید در اختیارش قرار بگیرد. به فصل تخمگذاری بوقلمون هم دقت کنید. برای اینکه بوقلمون خارج از فصل تخمگذاری، عمل تخمگذاری را انجام دهد می توانید در محیط پرورش بوقلمون، شرایط هوایی و محیطی مناسب را فراهم کنید ، نور مناسب را فراهم کنید، تا بوقلمون تحریک به تخمگذاری شود.

شما برای ما از راه های افزایش تخمگذاری بوقلمون بنویسید

فراموش نکنید که مهم ترین عامل افزایش تخمگذاری بوقلمون، دانش و تجربه شما می باشد. تلاش کنید که در این زمینه تجربیات و دانش خود را افزایش دهید تا بتوانید نتایج مناسب بگیرید. در این مطلب از سایت آرش کرمانی سعی کردیم دانش و تجربه لازم در زمینه افزایش تخمگذاری بوقلمون را در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه در این زمینه تجربه ای متفاوت دارید، آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments