تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین چیست؟ | نکات و توصیه‌های لازم

پرورش بلدرچین یکی از کارهایی است که می‌توان با سرمایه‌ بسیار کم و داشتن یک فضای مناسب آن را انجام داد. با این حال این کار در صورتی که از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین استفاده شود، سود بسیار مناسبی دارد. دلیل این موضوع سرعت رشد و بالغ شدن این پرندگان است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاری شما به سرعت بازده پیدا کند. در این مطلب از سایت آرش کرمانی این نوع از تجهیزات را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین
تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: نکات کلیدی برای افزایش فروش تخم بلدرچین

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین فعالیتی بسیار سودآور است که نیاز به سرمایه چندانی ندارد. با این حال استفاده از  تجهیزات مناسب نقش بسیار زیادی در موفقیت این کار دارد. بلدرچین پرنده کوچک و به نسبت مقاومی است که با تامین فضا و محیط مناسب، به سرعت رشد کرده و به سن بهره‌برداری می‌رسد. تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین بسیار محدود بوده و شامل موارد زیر می‌شود:

  • قفس مناسب پرورش بلدرچین
  • مخزن آب و غذای مناسب
  • نور مناسب برای پرورش بلدرچین تخم‌گذار (روزانه 15 تا 16 ساعت)

شاید به نظر برسد قفس مناسب پرورش بلدرچین هزینه‌ای اضافی است و می‌توان از هر قفسی برای این کار استفاده کرد. اما حقیقت این است که این قفس‌ها برای پرورش بلدرچین بهینه‌سازی شده‌اند و امکاناتی دارند که برای این کار ضروری هستند. در ادامه بیشتر راجع به ویژگی‌های تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین خواهیم گفت. با سایت آرش کرمانی همراه باشید.

مناسب ترین قفس برای پرورش بلدرچین
مناسب ترین قفس برای پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: آشنایی با نکات کلیدی پرورش بلدرچین

قفس مناسب پرورش بلدرچین

مهم‌ترین نکته در پرورش سودآور بلدرچین تامین فضای مناسب پرورش آن است. بلدرچین‌ها پرندگانی هستند که به محیط تمیز، آب، غذا و نور کافی برای رشد مناسب احتیاج زیادی دارند. برای این کار لازم است که قفس‌هایی ایجاد کنید که بتوانید در هر یک از آنها تعداد قابل قبولی بلدرچین (حدود 200 الی 300 بلدرچین) قرار دهید. اگر قصد پرورش بلدرچین تخم‌گذار داشته باشید این قفس‌ها باید شیب ملایم و لبه‌ای برای انتقال تخم‌های بلدرچین داشته باشد. اگر تخم‌ها در محیط بلدرچین‌ها باقی بمانند احتمال دارد آنها را بشکنند. برای آشنایی با چگونگی پرورش بلدرچین تخمگذار می توانید در دوره هوش پرورش بلدرچین تخمگذار سایت آرش کرمانی شرکت کنید. شرکت در این دوره ها می تواند هزینه های شما را کاهش و سودآوری را بالا ببرد.

علاوه بر این، باید مخزن غذا و آب به شکلی در دسترس باشد که همه بلدرچین‌ها بتوانند تغذیه مناسب داشته باشند. نظافت و تمیزی کف قفس نیز از جمله مسائلی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. در حالی که می‌توانید با وقت گذاشتن و طراحی مناسب و دقیق، خودتان چنین قفس‌هایی بسازید، شاید بهتر باشد از نمونه‌های مخصوص این کار که به شکل صنعتی طراحی و تولید می‌شوند استفاده کنید.

قفس صنعتی برای پرورش بلدرچین
قفس صنعتی برای پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: کلاس پرورش بلدرچین موفقیت شما را تضمین می کند

قیمت قفس‌های صنعتی و به صورت کلی تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین چندان گران نیست. نکته‌ای که در اینجا از قیمت اهمیت بیشتری دارد کارایی است. ممکن است شما با هزینه کمتر بتوانید به یک راه‌حل دست پیدا کنید، اما در صورت بروز مشکل، برای مثال بیمار شدن پرندگان، ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید. برای همین بهتر است از قفس‌های مناسب این کار استفاده کنید که تا حد زیادی احتمال بیماری و مشکلاتی مانند این را کاهش می‌دهند.

پرورش بلدرچین گوشتی: https://arashkermani.com/breeding-quail-meat/

مزایای قفس صنعتی پرورش بلدرچین

قفس‌های صنعتی برای نگهداری بهینه بلدرچین طراحی شده‌اند. با استفاده از آنها می‌توانید تعداد بسیار زیادی بلدرچین در یک محیط کوچک پرورش داده و از انواع مشکلات این کار نیز در امان باشید. قفس‌های صنعتی با توجه به ویژگی‌های هر پرنده و نیازهای آن طراحی می‌شوند. استفاده از آنها باعث می‌شود شانس بیشتری برای به دست آوردن بازده و سود مناسب داشته باشید. در عین حال، آنها مانع بروز خطر بزرگ‌تر، یعنی آسیب دیدن پرندگان و ضرر کلی شما به دلیل نداشتن تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین می‌شوند.

مخزن آب و غذای مناسب پرورش بلدرچین

نکته بعدی سیستم تغذیه بلدرچین‌های پرورشی است. اگر فکر می‌کنید با روزی دو بار فرو کردن مشت خود در کیسه دان و پرت کردن یک مشت دان غذا روی قفس، می‌توانید آنها را سیر کرده و به رشد مناسب برسانید درک درستی از این فعالیت ندارید. غذا و آب بلدرچین‌ها باید در مخزن‌های در دسترس آنها باشد و هر زمان که بخواهند بتوانند از آن تغذیه کنند.

مزایای استفاده از قفس در پرورش بلدرچین
مزایای استفاده از قفس در پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: پرورش اصولی جوجه بلدرچین را با آرش کرمانی تجربه کنید

یکی از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین مخزن‌های مناسب غذا و آب است. هنگامی که از قفس‌های مخصوص پرورش بلدرچین استفاده کنید، این مخزن‌ها با کیفیت بسیار مناسب روی آنها نصب شده است. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که غذا و آب موجود در آنها را بررسی کرده و نگذارید تمام شود. این قفس‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که بهترین بازده پرورش بلدرچین را به صاحبان خود ارائه دهند. در آنها معمولا از سیستم‌های تغذیه بسیار با کیفیت استفاده می‌شود. همچنین در موارد زیادی این بخش‌های قفس مورد ضمانت قرار می‌گیرد تا مشتری از کارکرد مناسب آنها اطمینان پیدا کند.

نور مناسب پرورش بلدرچین

فعالیت بلدرچین‌های تخم‌گذار و میزان تخم‌گذاری آنها رابطه مستقیمی با میزان نور دریافتی آنها دارد. برای این که بلدرچین‌های شما به شکل مرتب تخم‌گذاری کرده و از سلامت مناسبی برخوردار باشند، لازم است روزانه 15 تا 16 ساعت نور دریافت کنند. این میزان نور معمولا به شکل طبیعی تامین نمی‌شود و برای این کار لازم است از لامپ‌های مناسب استفاده کنید.

قفس بلدرچین
قفس بلدرچین

بیشتر بخوانید: نکات ممنوعه و حیاتی در غذای بلدرچین

بهتر است توجه داشته باشید که همان قدر که نور کمتر از این میزان می‌تواند نقش منفی در بازده آنها داشته باشد، نور بیشتر نیز می‌تواند به استرس و تشویش آنها انجامیده و فرایند تخم‌گذاری را دچار مشکلاتی کند. برای همین در این مورد هم استفاده از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین به شما کمک می‌کند تا از پس مدیریت فضا بر بیایید.

شما برای ما از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین بنویسید

پرورش بلدرچین یک فعالیت اقتصادی پر سود است که به سرمایه بسیار کمی نیاز دارد. اما بدون وجود تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین این فعالیت نمی‌تواند به نتیجه مناسب منجر شود. به عبارت دیگر، در موارد زیادی به دلیل نداشتن تجهیزات مناسب، احتمال بیماری و حتی تلف شدن این پرندگان نیز وجود دارد. برای همین در صورتی که قصد دارید وارد فعالیت در این زمینه بشوید، به شما توصیه می‌کنیم حتما به دنبال تجهیزات و به خصوص قفس مناسب برای این کار بگردید.

با مراجعه به صفحه قفس‌ بلدرچین تخم‌گذار در سایت پرآور می‌توانید انواع قفس‌های مناسب پرورش بلدرچین را با ظرفیت‌های مناسب و تعداد طبقات مورد نیاز خود بررسی کرده و خریداری کنید. این قفس‌ها دارای ضمانت بلند مدت از نظر حفظ کیفیت بدنه و مخزن آب و غذا هستند. به این ترتیب با خرید آنها می‌توانید از رشد مناسب بلدرچین‌های خود اطمینان پیدا کرده و با خیال راحت به گسترش فعالیت و سرمایه‌گذاری خود فکر کنید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments