32 میلیون جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان کردستان انجام شده است

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی آرش کرمانی به نقل از ایسنا، محمد فرید سپری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه 32 میلیون جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان کردستان انجام شده است، اظهار کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده و تحریم‌های ظالمانه، تولید در بخش کشاورزی به ویژه در استان کردستان تداوم داشته است.

وی افزود: توانسته‌ایم با همت تولیدکنندگان و تلاش همکاران در تامین امنیت غذایی گام‌های مؤثری برداشت شود.

32 میلیون جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان کردستان انجام شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: با وجود مشکلات پیش آمده در بحث تامین نهاده‌های دامی و طیور از ابتدای سال تا اکنون در مرغداری‌های استان بیش از ۳۲ میلیون قطعه، جوجه ریزی شده است.

سپری اضافه کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش جوجه ریزی نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در چهار ماه گذشته در کشور کاهش جوجه ریزی وجود داشت، اما مرغداری‌های استان در تیر و مرداد ۸ درصد، در آبان ما ۱۴ درصد و در آذر ماه ۴ درصد افزایش جوجه ریزی داشته‌اند.

کاهش جوجه ریزی نداشته‌ایم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: سامانه بازارگاه که در حال حاضر نهاده‌های دام و طیور از طریق آن عرضه می‌شود، توانست شرایط خوبی برای تولید کنندگان فراهم کند.

وی یادآور شد: در حال حاضر صنعت مرغداری استان کردستان حدود ۴ درصد گوشت مرغ مورد نیاز کشور را تولید می‌کند.

سپری افزود: باید در توزیع نهاده‌های کشاورزی نظارت و کنترل با دقت و حساسیت بیشتری دنبال شود، چون هدف ما ایجاد عدالت تأمین نهاده بین تولیدکنندگان بخش کشاورزی به ویژه مرغداران است.

بیماری کلی باسیلوز چیست؟

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی آرش کرمانی، بیماری کلی باسیلوز یک بیماری عفونی است که در اثر ابتلا به باکتری اشریشیا کلای ایجاد می شود.

در این بیماری بسته به نحوه ابتلای پرنده به بیماری، دستگاه های مختلف می تواند درگیر شود و بنابراین علائم متفاوتی ایجاد می شود.

باکتری می تواند از طریق دستگاه گوارش وارد شده و سبب بیماری های گوارشی مثل عفونت روده و اسهال شود.

بیشتر بخوانید:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments