پرورش‌های پرسود | پرورش کدام دام و طیور کم هزینه‌تر و پرسودتر است؟

پرورش‌های پرسود را بشناسید

روش‌های زیادی برای خود اِشتغالی وجود که شما می‌توانید به عنوان شغل آینده‌ی خود انتخاب کنید و کسب درآمد داشته باشید. یکی از پردرآمدترین کارها برای خود اشتغالی، پرورش دام و طیور است. با وجود این که این کار، سختی‌ها و هزینه‌های خاص خود را دارد، می‌توان با انتخاب دام و طیور مناسب، سود بسیار خوبی از آن کسب کرد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد بعضی از مهمترین‌ گزینه‌ها برای پرورش‌های پرسود بیشتر توضیح دهیم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتری در بین آنها انتخاب کنید.

بهترین پرورش‌های پرسود در ارش کرمانی

پرورش گاو و گوسفند

گاو و گوسفند یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها در لیست پرورش‌های پرسود هستند. شما با پرورش این حیوانات می‌توانید به بازار بسیار پررونقی متصل شوید. از فروش شیر و محصولات لبنی آنها گرفته تا فروش گوشت و حتی پوست. البته لازم به ذکر است که نگهداری از این دام‌های بزرگ می‌تواند بسیار پر هزینه باشد. شما نه تنها باید برای خرید دام‌های اولیه هزینه کنید، بلکه باید برای ایجاد سرپناه مناسب، غذاهای روزانه، واکسیناسیون و مسائل بهداشتی و … نیز خود را آماده کنید.

روش‌های زیادی برای پرورش دام‌های بزرگ وجود دارد اما به طور کلی می‌توان آنها را در دو گروه دامداری سنتی و صنعتی تقسیم بندی کرد. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و برای شرایط خاصی مناسب هستند. قبل از اینکه وارد این کار شوید، باید اطلاعات زیادی درباره‌ی کسب کنید. از شناخت دام‌ها، نژادهای مختلف و نیازهایشان گرفته تا کارهایی که باید به صورت روزانه برای آنها انجام دهید. زیرا بُروز هرگونه مشکل برای این دام‌ها می‌تواند خسارت مالی زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

پرورش ماهی

یکی از گزینه‌های مهم در لیست پرورش‌های پرسود، پرورش ماهی است. ماهی‌ها به عنوان موجوداتی خونسرد، با مصرف کمترین انرژی استعداد زیادی در بزرگ شدن دارند و از این رو انتظار می‌رود که پرورش آن خیلی زود به سودآوری برسد. یکی دیگر از مزایای پرورش ماهی که آن را حتی پرسودتر می‌کند، این است که شما می‌توانید در هر زمینی با هر نوع کاربری خاصی این کار را انجام دهید. حتی در زمینی که در بخشی از آن کشاورزی انجام می‌شود.

سود پرورش ماهی می‌تواند فوق‌العاده باشد به شرطی که به درستی انجام شود و بدانید که باید چطور این کار را انجام دهید. برای شروع این کار هم شما ابتدا باید اطلاعات زیادی در مورد آن بدست آورید، با انواع نژادهای ماهی آشنا شده و گزینه‌ی مناسب برای شرایط خود انتخاب کنید. سپس باید اقدام به ایجاد یک استخر مناسب و خرید ابزارها و امکانات مناسب برای پرورش ماهی کنید. بسته به این که چه نوع ماهی پرورش می‌دهید، سود شما می‌تواند متغیر باشد اما در مجموع پرورش ماهی یکی از پرورش‌های پرسود است.

نکات مهم برای پرورش ماهی در آرش کرمانی

با این حال ماهی موجود نسبتاً حساسی است و تغییرات دمایی یا آلودگی‌ها می‌توانند خیلی سریع آنها را از پا درآورند. بنابراین به پیگیری و زمان زیادی نیاز دارد. حتماً قبل از ورود به این کار اطلاعات کامل در مورد آن را کسب کرده و از تجربه‌ی دیگران نیز استفاده کنید.

پرورش بلدرچین

یکی از پرندگان بسیار پرسود، بلدرچین است که روزانه به تعداد پرورش‌ دهندگان آن اضافه می‌شود. پرورش بلدرچین یکی از آن پرورش‌های پرسود است که شما نیازی نیست برای شروع سرمایه‌ی زیادی داشته باشید. به طور کلی پرورش بلدرچین به دو صورت کلی انجام می‌شود: پرورش تخم نطفه‌دار و پرورش بلدرچین گوشتی. از مزایای پرورش بلدرچین این است که این پرنده نسبت به سایر پرندگان به تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است و خیلی زود به یک پرنده‌ی بالغ تبدیل می‌شود و شما به سود می‌رسید. مزیت دیگر آنها این است که بلدرچین‌ها نسبت به سایر پرندگان تخم گذاری بسیار بیشتری دارند و همین سود شما را افزایش می‌دهد.

بررسی پرورش‌های پرسود در آرش کرمانی

از آنجایی که گوشت بلدرچین نسبت به پرندگان دیگری مانند مرغ مواد مغذی بسیار بیشتری دارد، توانسته در سال‌های گذشته، بازار بسیار پرسودی برای خود ایجاد کند. بنابراین می‌توانید به آن به چشم یک شغل پردرآمد نگاه کنید که هنوز ناشناخته‌ است و به اصطلاح دست در بازار کم است. اگر می‌خواهید اقدام به پرورش بلدرچین کنید باید اطلاعات زیادی در مورد این پرنده، نژادهای مختلف آن و شرایط نگهداری‌اش کسب کنید تا از بروز مرگ و میر جلوگیری کنید.

پرورش مرغ

پرورش مرغ یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین گزینه‌های پرورشی در بین علاقه مندان به پرورش طیور است که بازار بسیار موفقی دارد و شما می‌توانید از آن درآمد بسیار خوبی کسب کنید. همانطور که بیشتر شما می‌دانید مرغ‌ها در دو گروه کلی دسته‌بندی‌ می‌شوند: مرغ‌های گوشتی و مرغ‌های تخم‌گذار که هدف پرورش هر کدام مشخص است. این مرغ‌ها هر کدام به شرایط خاصی برای رشد نیاز دارند و باید نکات خاصی در مورد آنها رعایت شود. بعلاوه سود پرورش هر کدام از این گروه‌ها نیز با گروه دیگر متفاوت است.

با این حال پرورش مرغ آنطور که به نظر می‌رسد کار آسانی نیست و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و شما هرگز نمی‌توانید بدون دریافت آموزش‌های لازم آن را آغاز کنید. کلاس‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند اطلاعات کافی در مورد پرورش انواع مرغ‌ها را در اختیارتان قرار دهد که در انتها می‌توانید انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید. در هر حال، پرورش مرغ یکی از موفق‌ترین پرورش‌های پرسود است که به دلیل رشد سریع این پرنده، خیلی زود هم به نتیجه می‌رسد.

دوره‌های آموزش پرورش‌های پرسود آرش کرمانی

شروع هر کاری بدون دریافت آموزش‌های لازم محکوم به شکست است. اگر می‌خواهید کاری را آغاز کنید نه تنها باید با روند انجام صحیح آن زیر نظر افراد متخصص و حرفه‌ای آشنا شوید، بلکه باید در مورد بازار فروش محصولات خود نیز اطلاعات زیادی کسب کنید. پرورش دام و طیور از این قاعده مستثنی نیست.

ما در گروه آرش کرمانی در کنار شما هستیم تا مطمئن شویم که شما دقیقاً آموزش‌های لازم را قبل از آغاز پرورش‌های پرسود دریافت می‌کنید. در گروه ما، دوره‌های آموزش مختلفی برای پرورش انواعی از طیور از جمله بلدرچین، مرغ و بوقلمون در اختیار شما قرار داده می‌شود که در آنها می‌توانید به صورت صفر تا صد با این شغل آشنا شوید. برای دریافت مشاوره، ثبت نام در دوره‌ها و خرید محصولات کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

3 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments