عرضه دام در 20 تا 25 روز آینده به حالت عادی باز می‌گردد

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاعرسانی آرش کرمانی به نقل از ایرنا، مجید جعفری، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی با بیان اینکه عرضه دام در 20 تا 25 روز آینده به حالت عادی باز می‌گردد، اظهار کرد: افزایش اخیر قیمت گوشت قرمز چند علت داشت که یکی از آنها افزایش قیمت مصوب گوشت بود که اندکی موجب افزایش قیمت در خراسان رضوی شد.

وی افزود: دلیل دیگر این وضعیت، قرار گرفتن در فصل زایش و درگیری گله‌داران در این زمینه و عرضه کمتر دام به بازار است.

عرضه دام در 20 تا 25 روز آینده به حالت عادی باز می‌گردد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی تصریح کرد: به طور قطع طی ۲۰ تا ۲۵ روز آینده این مساله مرتفع می‌شود و عرضه دام به بازار هم به حالت عادی باز می‌گردد.

جعفری اضافه کرد: از ابتدای امسال تا کنون حدود ۷۰ هزار تن گوشت قرمز در استان تولید شده است.

وی ادامه داد: این روند تولید نسبت به پارسال افزایش دارد.

افزایش تولید گوشت قرمز نسبت به سال گذشته

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد جمعیت دامی کشور به ظرفیت ۱۵ میلیون راس در خراسان رضوی وجود دارد.

جعفری افزود: سالانه ۷۶ هزار تن گوشت قرمز، ۱۵۳ هزار تن گوشت سفید و ۱۴۰ هزار تن تخم‌مرغ در خراسان رضوی تولید می‌شود.

وی یادآور شد: این استان ۷.۵ میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز و افزون بر ۳۲۰ هزار راس دام سنگین مولد و غیرمولد در اختیار دارد و سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصول در حوزه دام و طیور تولید می‌کند.

کنترل بیماری وبا در طیور چگونه است؟

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاعرسانی آرش کرمانی، تحقیقات دانشمندان در علوم دامپزشکی نشان می‌دهد کنترل این بیماری خطرناک که سالانه آسیب اقتصادی قابل توجهی به فعالان صنعت پرورش طیور وارد می‌کند توسط واکسن امکان پذیر است.

در حقیقت 4تا5 روز پس از تزریق واکسن ایمنی به وجود می آید.

بر این اساس نحوه استفاده واکسن در ماکیان از طریق تزریق درنسج بال یا تزریق زیرجلدی در سن 6 تا 12 هفتگی می باشد که در سن 18 تا 20 هفتگی باید تکرار صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments