انحصار در تامین ارز مورد نیاز برای واردات نهاده‌های دامی

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی آرش کرمانی به نقل از ایسنا، عباس حاجی زاده، دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران در نامه‌ای به رئیس اتاق ایران با اشاره به انحصار در تامین ارز مورد نیاز برای واردات نهاده‌های دامی، نوشته است:

” به استحضار می‌رساند بر اساس سیاست‌های اعلامی دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اولویت تخصیص ارز به کالاهای موجود در مبادی ورودی کشور واردکنندگان بخش خصوصی با استفاده از اعتبار بین‌المللی خود اقدام به واردات و بعضا بنا بر مقررات ابلاغی، ترخیص کالاهای اساسی قبل از تامین ارز آن نموده اند.

بدیهی است انتظار می‌رفت این بخش از خدمات بخش خصوصی در این شرایط حاد اقتصادی مورد اقبال و حمایت دست اندرکاران دولتی قرار گرفته و با اولویت نسبت به تامین ارز مورد نیاز این شرکت ها اقدام گردد.

انحصار در تامین ارز مورد نیاز برای واردات نهاده‌های دامی

متاسفانه اخیرا و با انتقال مجدد بخشی از وظایف وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی شاهد توقف روند تامین ارز به بخش خصوصی بوده‌ایم.

از سوی دیگر به رغم نقل قول حضرتعالی از جناب آقای رزم‌حسینی مبنی بر آمادگی دولت برای انتقال بیش از پیش  فعالیت های بازرگانی به بخش خصوصی شاهد تمرکز کم سابقه این امور طی هفته‌های اخیر در دو شرکت دولتی فعال در حوزه تامین کالاهای اساسی نیز می باشیم.

از جنابعالی استدعا دارد در مقام دفاع از حقوق بخش خصوصی و پاسداری از سیاست‌های کلی اقتصادی کشور نسبت به انعکاس معضلات و نگرانی‌های موجود به ویژه تعیین تکلیف مطالبات واردکنندگان از محل تامین کالاهای اساسی اقدام عاجل مبذول و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید.”

بیماری یون در دام چگونه رخ می‌دهد؟

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی آرش کرمانی، گله‌ها غالبا به‌صورت اولیه به‌وسیله ورود حیوانات آلوده ای که علائم بالینی ندارند آلوده می شوند.

قابل ذکر است در گله ها معمولا گوساله ها از نظر ابتلا به عفونت مستعد ترند؛ اگرچه با افزایش سن دام‌های جوان و حتی گاوهای بالغ در صورتی‌که دز بالایی از ارگانیزم را دریافت کنند و یا در معرض موارد بیمار به‌صورت ثابت قرار گیرند، ممکن است آلوده شوند.

سلامتی، عملکرد ایمنی، ذخیره ژنتیکی، تغذیه و سویه مایکوباکتریوم نیز نقش مهمی در بیماری یون دارد.

بیشتر بخوانید:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments