احداث کشتارگاه صنعتی در شهرهای کوچک مقدور نیست

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاعرسانی آرش کرمانی به نقل از ایرنا، محمد فرهادی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه  احداث کشتارگاه صنعتی در شهرهای کوچک مقدور نیست، ظهار کرد: حسب ارائه پیشنهاد استاندار و پیگیری‌های ایشان درخصوص احداث و راه‌اندازی کشتارگاه‌های دام کوچک ‌مقیاس در شهرهای با جمعیت پایین، این موضوع امروز در دستور کار جلسه گنجانده شد تا روال اجرایی خود را طی کند.

وی افزود: این طرح با موافقت رییس سازمان دامپزشکی کشور به عنوان نمونه الگویی در خراسان جنوبی اجرا می‌شود و به صورت طرحی تیپ در دیگر استان‌ها نیز عملیاتی خواهد شد.

احداث کشتارگاه صنعتی در شهرهای کوچک مقدور نیست

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به اینکه احداث کشتارگاه صنعتی در شهرهای کوچک مقدور نیست، این طرح می‌تواند نیاز این شهرها به کشتارگاه دام را برطرف کند.

فرهادی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع بهداشت و رعایت موازین شرعی و بهداشتی، به بحث ذبح دام در سطح استان نگاه ویژه‌ای شده است.

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که ذبح بهداشتی دام گسترش پیدا کند و در همین راستا زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران را تسهیل می‌کنیم.

به دنبال گسترش ذبح بهداشتی دام در خراسان جنوبی هستیم

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: از آنجا که خون از مهمترین آلوده کننده‌های طبیعت است که حتی باعث آلودگی آب‌های زیرزمینی می‌شود لذا توجه به شرایط کشتارگاه‌ها و نظارت بر عملکرد آنها همواره مورد تاکید است.

وی افزود: براساس دستور کار جلسه و پیرو پیگیری مصوبات جلسات گذشته، مسایل و مشکلاتی که در بازدید از کشتارگاه‌ها احصا شده است، برای رفع و اصلاح به مبادی ذیربط ابلاغ شد.

علائم کالبدگشایی بروز بیماری لارنگوتراکئیت در طیور چیست؟

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاعرسانی آرش کرمانی، تحقیقات دانشمندان علوم دامپزشکی نشان می‌دهد علائم کالبد گشایی طیور در هنگام ابتلا به بیماری لارنگوتراکئیت عباتند از :

  • ترشحات شدید در قسمت نای که به سهولت جدا می‌شوند
  • خونریزی شدید در قسمت نای

بیشتر بخوانید:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments