آنفلوآنزای فوق حاد در حیات وحش استان البرز شیوع پیدا نکرده است

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاعرسانی آرش کرمانی به نقل از ایسنا، فردین حکیمی، مدیر اداره کل حفاظت از محیط زیست استان البرز با بیان اینکه آنفلوآنزای فوق حاد در حیات وحش استان البرز شیوع پیدا نکرده است، اظهار کرد: اخیراً گزارش مبنی بر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی البرز اعلام شد.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون این بیماری در حیات وحش استان شیوع پیدا نکرده و در این خصوص گزارشی نداشته‌ایم.

آنفلوآنزای فوق حاد در حیات وحش استان البرز شیوع پیدا نکرده است

مدیر اداره کل حفاظت از محیط زیست استان البرز تصریح کرد: طبق اعلام دامپزشکی، این بیماری به مرغداری‌های صنعتی استان هم سرایت نکرده و موردی از ابتلا در این بخش گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: محیط زیست تقریباً با اکثر نهادها و دستگاه‌ها بخش‌های مشترکی دارد.

حکیمی ادامه داد: این حوزه مشترک با دامپزشکی در بخش بیماری‌های مشترک انسان و دام و طیور است که خوشبختانه همکاری خوبی تاکنون میان محیط زیست و دامپزشکی استان وجود داشته است.

اقدامات مناسب دامپزشکی برای واکسیناسیون در مقابل آنفلوآنزای فوق حاد طیور

مدیر اداره کل حفاظت از محیط زیست استان البرز خاطرنشان کرد: دامپزشکی اقدامات خوبی در این بخش به خصوص در زمینه پیشگیری و واکسیناسیون داشته است.

حکیمی افزود: در حال حاضر شاخص کیفی هوای استان در حد پاک و سالم است اما طبق پیش‌بینی‌ها از امشب روند افزایش آلاینده‌ها آغاز می‌شود.

بیماری آبله طیور دیفتریک چیست؟

به گزارش واحد خبر پایگاه رسمی اطلاعرسانی آرش کرمانی، جراحات زرد رنگ و پنیری بر روی مخاط دهان، زبان، مری و مجاری ازمهم ترین نشانه‌های ابتلای طیور به بیماری آبله نوع دیفتریک است.

بر این اساس وقتی این ضایعات را از روی مخاط جدا شوند، شاهد خونریزی در قسمت مذکور خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments